Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

«Ми повинні обрати президента і одразу проголосити вибори до Верховної Ради»…

13 квітня у Жидачеві відбулося віче за єдність України. Про ситуацію, що відбувається у в Криму та Східній Україні, про виклики, які сьогодні стоять перед українцями, розповіли жидачівцям керівник Кримської організації ВО «Свобода» Олександра Болтян, народні депутати України від ВО «Свобода» Едуард Леонов та Андрій Міщенко. Сьогодні ці люди нев’їзні до Криму, але це лише додає їм снаги у їхній щоденній політичній боротьбі.

 

Користуючись нагодою, ми поспілкувалися з нардепом Едуардом Леоновим, щоб, як кажуть, з перших уст почути, які заходи на рівні держави вживаються щодо ситуації в Криму, які важелі потрібно використати для врегулювання ситуації у Східній Україні і, нарешті, чи реально за нинішньої ситуації проведення виборів Президента. Розпочали з останнього – виборів.

 

- Галичина, як завжди, не підведе, а от як на президентських виборах проголосувати кримчанам?

- На Херсонщині, якнайближче до кордону, теперішнього кордону з Кримом, ми розмістимо виборчі дільниці, щоб люди могли своїм транспортом або якимось іншим чином дістатися і проголосувати. Тобто, що можливо - те й робимо. На основі свободівської програми підготували законодавчу ініціативу, яка пройшла через профільний комітет з прав людини і уже є в порядку денному, але чомусь її ніяк не вносять у сесійну залу. (У вівторок, 15 квітня, з другої спроби та значними змінами депутати ВРУ ухвалили закон про забезпечення громадян на окупованій території) Мова йде про створення при Кабінеті Міністрів Державного комітету з питань тимчасово окупованої території - фактично Міністерства Криму, яке б опікувалось безпосередньо кримчанами, бо важелі впливу є. Коли застрелив москаль нашого офіцера в Криму, то я вимагав від Кабінету Міністрів перекрити воду, перекрити електроенергію, поки вони не видадуть нам того злочинця, який застрелив нашого офіцера. На жаль, поки розуміння цього не знайшлося.

- Хто проти?

- Ніхто не проти, але немає інструменту. Тому наша пропозиція була створити Державний комітет з питань тимчасово окупованої території, який і буде цим займатися. Верховна Рада (це теж передбачено в цій ініціативі) повинна обрати уповноваженого з прав українців, кримських татар та громадян інших національностей на окупованій території. Тобто окремого омбутсмена для кримчан, тому що там порушення прав людини просто жахливі і масові. Тоді треба створити Державний комітет з правами міністерства, в якому буде уповноважений з енергетики, соціальної політики. Тобто у нас зараз є монопольні впливи на територію Криму: автошляхи, залізниця, електрика, вода, продовольство. Без України Крим жити просто не може.

- Кримчани хочуть залишитись з українськими паспортами, але вони практично позбавлені умов, щоб це зробити.

- Хоча ми готуємо комплексні зміни до закону про громадянство, але навіть з діючим законом передбачено, що якщо громадянин України набув громадянство іншої держави не з власної волі, а автоматично або під примусом (а саме це відбувається сьогодні), то закон України про громадянство передбачає, що таке набуття іншого громадянства не заперечує українського.

- Чи треба жорстко реагувати на прояви сепаратизму?

- Мусимо. Коли Росія захоплювала Крим, то ми морально були не готові до цього. Для України це було шоком. Коли ми ще не встигли оговтатись від розстрілу Небесної Сотні, від тих звірств, які вчинив режим Януковича, не змогли ще відчути своєї влади, народної влади, в цей момент нам у спину, як завжди, вдарив наш «стратегічний партнер», «друг».

- Що, на вашу думку необхідно зараз робити у східних регіонах, зокрема на Донеччині?

- На Донеччині, Луганщині треба показати тверду українську волю.

- Як?

- Дуже просто. Що стосується захоплених будівель, то люди не підтримують насправді такі дії. Ми зідзвонюємось із нашими свободівцями і в Слов’янську, і в Алчевську, запитуємо, як поводяться аполітичні люди. Люди виходять і дивляться на це все як на кіно. Просто виходять подивитися, що там відбувається. Тобто немає підтримки. Ніхто не бігає з російськими прапорами. З російськими прапорами бігають імпортовані оці ряжені «зелені чоловічки». Міліція місцева саботує, без бою здає адміністративні приміщенні. А спосіб дуже простий: місцеве населення їх не підтримує, їх треба ізолювати, забезпечивши достатню кількістю охоронців, зробити блокаду і провести антитерористичну операцію.

- Міністр Аваков на це здатний?

- Я думаю, що на це здатна будь-яка здорово мисляча людина. Питання в тому, чи готова вона це зробити, і сподіваюсь, що Аваков це зробить. Якщо держава ставить ультиматум терористам, то вона повинна виконувати свій ультиматум.

- Україна перестала платити пенсії й інші виплати у Криму?

- Україна продовжує платити пенсії і всі інші виплати. Цей момент треба врегульовувати. Єдине, що «кримський уряд» оголосив про націоналізацію всіх банків. Тобто фактично вони вкрали всі депозити, поточні рахунки всіх підприємців. Всіх пограбували. Пенсії в перші місяці, які Україна намагалася надіслати в Крим, були просто анексовані росіянами.

- Ці всі втрати пораховані й виставлені претензії Росії?

- А нема кому, немає інструменту, тому для того й треба створити Державний комітет з питань окупованих територій.

- На вашу думку, хто має відповісти за те, що не покарані люди, які спричинилися до смертей на Майдані й до пограбування держави?

- Ми можемо зараз покласти відповідальність на «папєрєдніків». Але ми народили нову державу, ми уклали між собою новий суспільний договір. Повинні зараз утворити нові державні інституції, повинні обрати президента і після того вже одразу проголосити вибори до Верховної Ради України, але вже за відкритими списками, щоб кожного персонально українці обирали. От тоді тільки і з’являться ті люди, які зможуть це зробити. А так що, Єфремов буде сам себе судити чи Чечетов? Це ті самі регіонали, це знову їхнє копитне голосування, а ми зараз сидимо з ними в одній сесійній залі і просто розуміємо, що на сьогодні Верховна Рада - єдиний легітимний державний орган, який є в Україні. Верховна Рада, оцей її склад, огидний склад, але все ж зумів створити Кабінет Міністрів і взяти ситуацію під контроль. Тому треба дотерпіти, дотягнути до легітимних виборів президента, після цього одразу провести вибори Верховної Ради, до місцевих рад, щоб прийшли ті люди, яким можна довірити. А так, вони самі себе судити не будуть.

Ці люди, які голосують на кримському так званому референдумі, повернувшись, заходять у сесійну залу Верховної Ради, і коли свободівці порушують цю тему, нам відповідають: ну ми ж коаліція, ми мусимо показати європейське обличчя. Мені здається, європейське обличчя – це коли злочинець не може заходити в сесійну залу. Але ми дисциплінована політична сила й заради України готові стулити пельку і йти пахати, що ми й робимо. Але терпець уривається, коли Сіманєнка починає з трибуни Верховної Ради простих українців брудом обливати, от того ми не дамо.

- Нагадайте, чи є законопроект у Верховній Раді про заборону комуністичної партії.

- Так, він є і навіть зареєстрований, але ніяк чомусь його не можуть винести на розгляд сесії.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин