Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Депутати визнали Народну раду, висловили недовіру керівництву РДА та заборонили символіку ПР та КПУ

Історична подія в районі ознаменувала початок тижня на Жидачівщині. 27 січня на ХХУІ позачерговій сесії районної ради VI скликання створено Народну раду, заборонено на території району символіку Комуністичної партії та Партії регіонів, висловлено недовіру керівному складу райдержадміністрації.

 

На позачергове засідання сесії прибули не лише 53 депутати, а й представники місцевого самоврядування та громадськості району. Окрім цього, в час доленосних подій, які сьогодні відбуваються в державі, підтримати громадськість Жидачівщини приїхали і депутати Львівської обласної ради, а заодно й представники Львівського автомайдану Олександр Ганущин та Олесь Старовойт.

 

На порядок денний сесії районної ради виносились питання визнання Народної ради України колегіальним органом, уповноваженим представляти інтереси народу України; утворення виконавчого комітету Жидачівської районної ради; утворення муніципальних дружин. Всі ці питання були успішно проголосовані. Такої одностайності депутатів давно не спостерігалося.

За висловлення недовіри керівному складу Жидачівської РДА депутати навіть проголосували поіменно. «За» – 53. При цьому ні голови РДА Сергія Коваля, ні його заступників Романа Гриціва, Володимира Пришляка, які, крім цього, у районному парламенті представляють Партію регіонів, ні Олега Кизими не було в сесійній залі. Хоча, за словами голови районної ради Ігоря Коса, керівництво РДА було попереджене про засідання позачергової сесії. Нагадаємо, громадськість Жидачева вже неодноразово зверталася до керівництва райдержадміністрації вийти з лав Партії регіонів та не служити режиму, що принижує права, честь та гідність людини.

Натомість із фракції «Добробут регіону» у районній раді начебто вийшли (їхніх заяв до районної ради ще не надходило) депутати Андрій Ковбуз та Іван Купець, а от депутати Тетяна Тянюгіна та Ігор Закорчемний дійсно подали заяви про вихід із фракції.

При утворенні виконавчого комітету Жидачівської районної ради депутати проголосували за відкликання повноважень Жидачівської районної ради, які вона делегувала районній державній адміністрації згідно зі статті 44 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні». Обов’язки голови виконавчого комітету тимчасово покладено на голову районної ради, обов’язки заступників – на заступника голови районної ради. Членами виконкому є голови профільних депутатських комісій, які виконуватимуть повноваження керівників відповідних підрозділів виконавчого комітету.

На позачерговій сесії депутати рекомендували сільським, селищним та міським радам у межах їхніх повноважень утворити муніципальні дружини з метою охорони громадського порядку.

Також депутати прийняли низку звернень. Зокрема звернулись до державних службовців, суддів, працівників правоохоронних органів, військовослужбовців щодо виконання ними розпоряджень Народної ради. Депутати звернулися і до керівництва та особового складу РВ ГУМВСУ у Львівській області щодо невиконання злочинних наказів, не брати участі у протистоянні з народом, дотримуватись присяги; підтримали звернення до працівників освіти Жидачівщини.

Підтримано й звернення Львівської обласної ради: до Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Верховної Ради України щодо розроблення проекту Закону України, яким визнати втрату чинності антиконституційних Законів України, прийнятих 16 січня 2014 року з порушенням регламенту;

до керівництва Міністерства оборони України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної прикордонної служби України з проханням не виконувати злочинних розпоряджень та наказів; вжити необхідних заходів для перебування всіх підрозділів і частин, які розміщені на території Львівської області, у місцях постійної дислокації.

Насамкінець районні депутати з такою ж одностайністю й рекордною кількістю голосів прийняли рішення про заборону діяльності Партії регіонів і Комуністичної партії України та використання їх символіки на території району як партій, діяльність яких суперечать національним інтересам, порушує права та свободи громадян України, веде до конфронтації в суспільстві, несе загрозу розколу України.

І наостанок депутати проголосували про заборону на території району символіки Партії регіонів та Комуністичної партії, звернулися до ВРУ про внесення змін до законодавства, щодо заборони колишнім членам комуністичної партії брати участь у виборах.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин