Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Ми за спільну працю з роботодавцями

Відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», держава в особі Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України гарантує всім офіційно працевлаштованим громадянам гідний соціальний захист. Для виконання цих зобов'язань в бюджеті Фонду мають бути кошти, основну частину яких складають страхові внески від страхувальників.

До 1 січня 2011 року збір коштів від роботодавців для фінансування завдань, покладених на Фонд, проводили його робочі органи на місцях, зокрема відділення виконавчої дирекції Фонду у Жидачівському районі.

Із введенням в дію Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», починаючи з 1 січня 2011 року функції щодо збору страхових внесків та контролю за їх сплатою передано Пенсійному фонду України, а з 1 жовтня 2013 року - до органів Міністерства доходів і зборів.

Від правильного віднесення до класу професійного ризику, до якого віднесено підприємство за видами економічної діяльності, залежить розмір єдиного соціального внеску, який сплачується на рахунок органів доходів і зборів, а також наповнення бюджету Фонду. Класів професійного ризику є 67, а розмір внеску коливається в межах від 36,76% до 49,7% від бази нарахувань фонду оплати праці найманих працівників. При цьому визначення класу професійного ризику виробництва за видами економічної діяльності покладено на Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві.

Тому працівниками відділення проводиться постійний аналіз реєстраційних даних, отриманих від Пенсійного фонду, та даних, отриманих від звітності страхувальників, яку роботодавці зобов’язані щорічно подавати до Фонду до 25 січня.

За 2013 рік спеціалістами відділення перевірено 164 страхувальників щодо віднесення страхувальників до класу професійного ризику виробництва з урахуванням виду їх економічної діяльності та щодо правильності нарахування і своєчасності сплати страхових внесків до Фонду, нарахованих до 1.01.2011 року.

За результатами документальних перевірок 59 страхувальникам змінено клас професійного ризику виробництва за результатами їх роботи за 2012 рік.

Незважаючи на те, що з роботодавцями постійно проводиться роз'яснювальна робота щодо обов'язку подавати робочому органу виконавчої дирекції Фонду відомості розподілу чисельності працівників, річного фактичного обсягу реалізованої продукції (робіт, послуг) за видами економічної діяльності за календарний рік, протягом одинадцять місяців 2013 року спеціалістами відділення 16 посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю, було притягнено до адміністративної відповідальності за статтею 165-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Не хочеться вдаватися до крайніх заходів, а тому звертаємо увагу роботодавців - платників єдиного соціального внеску, особливо тих, які розпочали діяльність після 1 січня 2011 року, на те, що всі вони є страхувальниками Фонду з відповідними правами та обов'язками.

Також роботодавці можуть звертатись до працівників відділення виконавчої дирекції Фонду у Жидачівському районі за отриманням допомоги та додатковими роз'ясненнями щодо дій відповідно до вимог чинного законодавства про державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

Н. Штігер, головний спеціаліст відділення.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин