Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Олег Канівець: Я з опозиції не виходив!

Минулого тижня політичне життя сколихнула новина про вихід Олега Канівця з парламентської фракції ВО «Батьківщина». Головною причиною такого рішення депутат назвав його давній конфлікт із Віктором Швецем та небажання сьогоднішніх партійних лідерів вирішувати цю проблему.

Ситуацію «підігрів» і той факт, що спікер Верховної Ради оголосив заяву Олега Канівця разом з трьома заявами інших депутатів від «Батьківщини». Багато хто в цьому угледів певний зв'язок. Віктор Швець заявив, що вихід Канівця – це зрада. Анатолій Гриценко став на його захист.

Політологи заговорили про серйозні проблеми всередині політичної сили Арсенія Яценюка, брак його харизми і необхідність побудови політичної сили нового формату.

Аби не було зіпсованого телефону й перекручених фактів, про усі подробиці цієї ситуації ми вирішили дізнатися безпосередньо від парламентаря.

- Пане Олеже, Ваше рішення про вихід з фракції «Батьківщина» мов «грім серед ясного неба» прокотилося територією 126 виборчого округу. Що стало причиною такого несподіваного кроку?

- Моя заява про вихід з фракції – це відповідь на бездіяльність її керівників, зокрема Турчинова і Яценюка, які не чують і не хочуть чути думок простих депутатів. Повірте, це рішення мені далось дуже нелегко. Роблячи такий рішучий крок, я прекрасно розумів його наслідки і усвідомлював, що ціна мого рішення – це ціна мого авторитету.

- Мабуть, авторитет доведеться відновлювати, зважаючи на те, що Вам закидають зрадництво і співпрацю з Партією регіонів. Чи надходили Вам від регіоналів такі пропозиції?

- Таких пропозицій не було. І я з усією відповідальністю запевняю, що якщо вони і з’являться, то розглядати їх я не збираюся. За жодних обставин не маю намірів приєднуватись до парламентської більшості, до владної команди. Я залишаюсь опозиційним політиком – в опозиції до Януковича і до його уряду.

А зрадництво мені закидають ті, кому вигідно зробити з Канівця відступника. Ті, хто працював проти мене весь час, сьогодні взялися роздувати з цього проблему. Зверніть увагу як активізувалися люди Швеця і Кота.

Я наголошую, що у Верховній Раді я підтримував і підтримуватиму надалі законодавчі ініціативи опозиційних фракцій, особливо «Свободи», яка підтримувала мене на виборах, не голосуватиму за лобістські й корупційні проекти Януковича, за антисоціальні і антипатріотичні закони.

Мої політичні переконання залишаються незмінними – я продовжую відстоювати демократичні принципи та інтереси мого округу.

- Але ж на старті виборчої кампанії Ви підписали присягу кандидата в народні депутати від партії ВО «Батьківщина» Її порушення – це не зрада? Не вважаєте справою честі скласти мандат?

- Ні, не вважаю. Я прекрасно пам’ятаю цю присягу. В ній я підписався під такими словами: «Перед Господом Богом та перед Українським народом публічно присягаю дотримуватись взятих на себе зобов’язань, а в разі принципової (наголошую на цьому слові) зміни моєї політичної позиції врозріз із позицією об’єднаної опозиції ВО «Батьківщина», від якої мене було обрано, вважаю справою честі та зобов’язуюся скласти повноваження народного депутата України».

Запевняю, що мої політичні позиції не змінилися. Хто мені готовий закинути, що я голосував відмінно від фракції «Батьківщина»? Ніхто! Переконаний, підстав для цього не буде й у майбутньому. Всі мої голосування відкриті, але, крім цього, я щомісяця їх публікуватиму у ЗМІ. А взяті на себе зобов’язання перед виборцями виконую постійно.

- Кажуть, що за свій вихід із фракції Ви заробили чималу копійчину…

- Все це підла брехня. Комусь, звісно, важко зрозуміти, що не все вимірюється грошима, тому що самі у всьому звикли бачити лише себе і «товарно-грошові відносини». Якщо взяв гроші, їх треба відробляти. Мої ж голосування свідчитимуть про мою опозиційність. Уважно слідкуйте за ними, за моїми виступами, заявами в пресі, і Ви в цьому переконаєтесь.

- Разом з Вами в один день з фракції вийшли ще три депутати: Немилостівий, Скосар і Стаднійчук. Багато хто говорить, що це далеко не збіг обставин. Як поясните цей факт?

- Насамперед хочу відмежуватися від цих трьох заяв. Причини їхнього виходу для мене не зрозумілі, бо вони то виходили, то поверталися, то знову йшли. Те, що спікер Рибак зачитав мою заяву разом з трьома іншими, є спробою мене підставити. На превеликий жаль для мене, вихід цих трьох депутатів загострив саме мою ситуацію, адже я нікуди не переходив, а тавро «тушка» приписали й мені.

Але показовим в цій ситуації є той факт, що Немилостивий і Стаднійчук прийшли на нелегітимне засідання Верховної Ради, влаштоване регіоналами і комуністами, на Банковій. Вони стали під прапори Януковича! Крім того, Рибак їм надав можливість виступити з трибуни. Ця ситуація красномовно говорить сама за себе! На Банкову в той злощасний день, який називають днем похорону парламентаризму, прийшли й тушки Табалови. Сьогодні вони в унісон голосують з владою і відстоюють президентський курс.

- Тобто Ви стверджуєте, що про наміри інших трьох депутатів не знали, коли писали заяву про вихід?

- Абсолютно вірно – не знав. Свою заяву я написав і зареєстрував 3-го квітня 2013 року. Коли були подані їхні заяви, мені невідомо. Однак можу сказати, що до цього я вичерпав усі можливі засоби впливу на фракційне керівництво – протягом кількох місяців як усно, так і письмово, звертався до Яценюка і Турчинова, аби вони зупинили брудну компанію, розпочату Швецем і його командою проти мене й моєї сім’ї.

- Гаразд, перейдемо до Вашого конфлікту з Швецем. Що Ви маєте на увазі під брудною кампанією Віктора Швеця проти Вас і Вашої сім’ї?

- Мої виборці добре знають, скільки болота було вилито на мене протягом усієї виборчої кампанії. Якщо б не весь оцей бруд, то я впевнений, що переміг би із ще більшим відривом. Але мало кому відомо, що за всіма анонімними листівками, статтями в газетах і злими плітками стояв Швець Віктор Дмитрович, який на момент виборів перебував зі мною в складі одної політичної сили.

У армії УПА тих, хто своїм побратимам стріляв в спину, розстрілювали перед строєм. У моєму випадку керівництво фракції навіть не вважало за доцільне обговорити наш конфлікт.

Таким чином протистояння між мною та Швецем й надалі загострюється! В окрузі з новою силою проти мене розпочалась брудна інформаційна кампанія. В це протистояння Швець втягує партійців з «Батьківщини». Люди дезорієнтовані: вибори закінчились, влада тисне на опозицію, треба гуртуватись, а натомість їм пропонують боротись з Канівцем.

- Але Віктор Швець каже, що Ви не можете навести жодного конкретного прикладу його «праці» проти Вас, окрім слова «дискредитація»?

- Якщо Вам треба фактів, то, будь ласка, я їх Вам надам. Історія нашого зі Швецем спілкування почалася десь з липня 2011 року. Я, якраз, прийняв рішення відновити свою політичну активність. Регіонали тоді перекроїли виборчу систему, відновили мажоритарну складову. Я розпочав активно працювати, зустрічатися з людьми, допомагати їм, публікуватися в пресі, відкрив Благодійний фонд «Добре серце» на своїй рідній Стрийщині, Жидачівщині та Миколаївщині. Згодом саме Жидачівщину та Стрийщину виокремили в округ № 126.

Швець, побачивши мою активність та зростаючий авторитет, запросив на зустріч, щоб обговорити майбутні парламентські вибори. Я погодився. До того часу я ніколи не спілкувався з ним. На зустрічі у Києві Швець поставив мені ультиматум, сказавши прямо: «зійди з дистанції!». Скажу Вам відверто, для мене стали несподіванкою ці слова.

- І Ви погодились?

- Я, звичайно, відмовився, повідомивши, що для себе прийняв рішення йти до кінця. Тоді Швець запропонував мені працювати в його команді, не висуваючись у депутати, а натомість отримати якусь посаду в міністерствах. На моє здивування з цього приводу запевнив, що в нього неабиякі зв’язки в уряді Януковича і якщо я не пристану на його пропозицію, то він вибудує між мною і Верховною Радою «такий мур, через який мені ніколи не перелізти».

Я не пристав, а він почав будувати мур. Зініціював засідання бюро місцевих організацій «Батьківщини», на яких приймалися фіктивні звернення не допустити Канівця до балотування від опозиції…

- Ви хочете сказати, що партійці «Батьківщини» виступили проти Вас?

- Якраз прості партійці «Батьківщини» мене підтримали. Проти мене виступили керівники стрийських міської та районної «Батьківщини». Це Лілія Цалин та Наталія Брус відповідно. Вони ж були і сьогодні залишаються помічниками-консультантами народного депутата Віктора Швеця.

- Тобто загалом на виборах «Батьківщина» працювала не на Вашу користь?

- Так. І керував цим процесом Швець. Він орієнтував усіх партійців працювати на самовисуванця адмірала Ігоря Тенюха. На початку виборчої кампанії, вже після рішення з’їзду «Батьківщини» про моє висування, помічник-консультант Віктора Швеця Лілія Цалин зареєструвалася довіреною особою Ігоря Тенюха, мого конкурента. На сайті ЦВК є відповідна інформація.

У той же час, за вказівкою Швеця, вона була призначена керівником Стрийського міського штабу Об’єднаної опозиції. Зрозуміло, на кого працював би такий штаб. Таку ж саму посаду, тільки в Стрийському районі, займала керівник районної «Батьківщини» Наталія Брус.

Ми поставили питання про їх заміну. В результаті районний штаб очолив керівник районної організації «Фронту Змін» Руслан Хомин, а з міським штабом далі відбувалася катавасія – за пропозицією Швеця на цю посаду призначили «батьківщинця» Ігоря Брика. До речі, після виборів він вийшов з «Батьківщини» і перейшов в УДАР, відповідно, змінивши і фракцію в Стрийській міській раді.

То якою може бути відповідь на запитання: працював проти мене як проти єдиного кандидата однопартієць Швець чи «не перешкоджав», як він каже?

- Але ж те, про що Ви говорите, більше схоже на політичні ігри, а Ви заявляєте, що саме проти Вас велася брудна кампанія. Чи можете деталізувати?

- Мої конкуренти не перебирали методами й засобами. Брудних наклепницьких агіток було дуже багато. Але одна справа, коли проти тебе працюють прямі конкуренти, інша - коли в спину б’ють «свої».

Особливо вразила виконана на гарному глянцевому папері листівка від якоїсь ефемерної організації «Анонімус». В цьому пасквілі йшлося про те, що нібито я підписав угоду з адміністрацією Януковича про те, що після свого обрання депутатом буду виконувати волю Банкової, вступлю до фракції Партії регіонів і так далі… Натомість отримаю всілякі матеріальні блага, аж до «недоторканості другого ступеня» для членів моєї родини.

Мій конкурент Андрій Кіт, який мав потужний фінансовий ресурс, публічно дав слово честі, що не він був замовником цього бруду. Однак підконтрольна йому газета «Своє слово» просто передрукувала цю листівку.

Сьогодні про «Анонімус» забули усі, крім Швеця, який в своєму інтерв’ю заявляє: «от бачите, я казав, що Канівець підписав угоду з Президентом». Після таких його заяв у мене навіть сумнівів немає, хто замовник цього бруду.

Найбільше ж мене обурює, що зачіпають пам’ять моїх близьких – дідуся, дружину, дітей. Очорняти рідних – це дуже підло. Тому, коли минулого місяця в Інтернеті з’явились пасквілі про моїх дітей, я відразу згадав «Анонімус».

- Що саме було надруковано про Ваших дітей в Інтернеті?

- Скажу Вам чесно, мені важко про це згадувати, я до останнього моменту намагався не надавати цій справі розголосу. Але якщо ми говоримо відверто, то давайте говорити відверто.

На початку березня якийсь інтернет-користувач на ім’я Ефрем Русанов попросився у Фейсбуці в друзі до мене, і як з’ясувалося потім, і до моїх дітей. Це вже згодом я зрозумів, що метою його стало бажання «нарити» щось на мене і мою сім’ю.

А десь через два тижні, коли я прийшов до себе в київський офіс на Шовковичній, мої помічники розповіли, що на сайті «Корреспондент» з’явилась стаття цього Русанова, я її взяв з собою сьогодні, ось вона (демонструє газету) під назвою, цитую: «Дети позорят нас, когда на людях ведут себя так, как мы ведем себя дома».

І ось у цій статті (зараз я Вам зачитаю…) про мою середню донечку цей Русанов пише: «На первый взгляд, несчастная девочка – судьба сыграла с её внешностью злую шутку, но не всё так плохо, она кутит и показывает как хорошо и сладко ей живётся». І в такому стилі написана уся стаття: що я по три тисячі доларів даю сину на місяць, і про дівчину мого сина, яка зустрічається з ним виключно через те, що я депутат. І вкінці Русанов, робить ну просто геніальний висновок, пишучи, що «Олег Канивец – моральный урод»…

- Але ж Ви публічна людина, Ви повинні бути готовим до таких провокацій.

- Я готовий до будь-яких провокацій, їх уже немало було у моєму житті. Нехай пишуть про мене, про мою публічну діяльність, про голосування, але не про дітей. Розумієте, я жива людина, я батько. Тому, коли пишуть брудну жовч про мою дитину, яка Богові душу не винна, яка через вади розвитку має другу групу інвалідності, все життя бореться за своє здоров’я і для неї діє табу на такі слова як «алкоголь», «кутіть», «тусіть», я терпіти цього не буду!

І я б не зважав на цю провокацію. Я й думав спершу жодним чином не реагувати на писанину якогось недоумка. Але коли мої друзі розповіли, що цю статтю роздрукували і поширюють люди Швеця, поширюють серед моїх колег-депутатів серед виборців в окрузі, я не зміг це просто так проігнорувати. Це низько, підло, просто гидко. Я не розумію, як Швець, який сам має доньку, може до такого опускатися!

- Ви переконані, що замовником цієї статті був саме Швець?

- Добре, якщо він «не в темі», то для чого йому поширювати це болото в окрузі? Саме цей факт спровокував усі мої листи на керівництво фракції, а в кінцевому результаті і вихід з фракції.

І навіть при цьому Швець, не знітившись ні на йоту, дозволяє собі наліво і направо роздавати якісь коментарі в мою сторону і писати про мої морально-етичні цінності.

- Вам не здається, що ці приватні емоції варто все ж таки було притримати до часів, коли опозиція буде міцнішою?

- А Ви як би вчинили, будучи на моєму місці як батько?

- Важко сказати…

- Отож. Згоден з тим, що мій вихід з ВО «Батьківщини» відбувся у не найкращий час для опозиції і що цим виходом я дещо підірвав її авторитет. Можливо, це моя помилка, але ж зрозумійте, я така ж людина як і всі навколо. Я в першу чергу батько, а тому до останнього захищатиму честь і гідність своїх дітей та сім’ї.

- Гаразд. Давайте відійдемо від особистих тем. Повернемось до Вашої політичної діяльності. Скажіть, це правда, що Ви в бюджетному комітеті голосували за виділення 30 млн. на Донецьк?

- А звідки така інформація?

- Люди кажуть…

- Люди кажуть «Чув дзвін, але не знаю де він». Це повна дурня, яка спотворена моїми недругами і поширюється через «циганське» радіо.

Було засідання бюджетного комітету, на якому комітет за поданням Кабміну погоджував розподіл субвенції на капітальні видатки. Ця процедура погодження прописана в бюджетному кодексі, щоб Ви розуміли.

У первинному проекті рішення Уряду, надісланого до комітету на Донецьк, було передбачено 60 млн, а на Львів – 20. Після розгляду цього питання в комітеті ми перерозподілили кошти, і на Львівську область додатково пішло ще 12 млн, тобто разом 32 млн.

- Тобто Ви голосували за це розпорядження і отримали на округ певну суму?

- Це не я отримав, а виборці отримали можливість закінчити реконструкцію школи, відремонтувати ФАПи в селах Піддністряни, Рогізно і Бережниця. Додаткові гроші будуть спрямовані і на музей Пінзеля у Львові. До чого тут вихід з фракції? За це розпорядження голосували «ударівці», а також Фищук, Шкварилюк та ще троє депутатів від «Батьківщини». Може, їх теж запишемо в «тушки»?

Зрозумійте, якщо б ми стали в позу проти регіонів, то не отримали б нічого. Регіоналів у бюджетному комітеті більшість, вони собі спокійно могли активізуватися, прийти всі разом на комітет і проголосувати це рішення без опозиції. Тоді б ми «сиділи з носом», але були б усі принциповими опозиціонерами.

Я своїм виборцям обіцяв залучати гроші на округ. Залучаю. Але це, бачите, також недобре злим язикам. От Вам ще один приклад брудної гри моїх «соратників», пересмикування фактів. Хай ті, хто розказує, що це погано, прийдуть до мене в громадську приймальню і розкажуть мені Й тим людям на прийомі, що це погано. Подивимось на реакцію…

- Якими будуть ваші подальші кроки?

- Я не виключаю свого повернення у фракцію «Батьківщина». Я вже написав відповідного листа на ім’я її лідера Арсенія Яценюка. У цьому листі я повідомив, що повернення може бути тільки за однієї умови – коли буде прийнято рішення відсторонити Віктора Швеця з Львівщини, а його громадські приймальні забрати зі Стрия. Поки цього зроблено не буде, залишатимуся позафракційним, але ще раз наголошую – ОПОЗИЦІЙНИМ політиком!

У майбутньому не виключаю свого входження у фракцію «Свобода». Вона мене підтримувала на виборах (на відміну від «Батьківщини»), а я агітував за «Свободу». Я обраний від націоналістичного, патріотичного краю С. Бандери. Підтримувати націоналістів – мій обов’язок!

- Ви не боїтеся втратили довіру багатьох людей, своїх виборців, перспективи подальшої політичної кар’єри?

- Не боюся. Оцінювати мене і мою депутатську роботу мають люди. Я нікуди не втікаю, не ховаюсь за чиїмись спинами. Я відкритий до людей, по графіку проводжу прийоми, зустрічі з громадами. Хто невдоволений моїми діями, може прийти і сказати мені в очі свої думки.

За перші 100 днів своєї депутатської діяльності я провів більше 20 зустрічей з громадами сіл. 6 квітня в мене відбувся запланований прийом в окрузі – у Стрию, 13-го квітня проведу прийом у Жидачеві. Нічого не змінилося, я працюю за раніше затвердженим графіком.

Робота народного депутата полягає в написанні законодавчих актів і голосуванні за них. Не буду говорити за інших, але я однозначно голосуватиму синхронно з опозиційними фракціями, так як зараз це роблять позафракційні депутати-мажоритарники Олесь Доній, Сергій Міщенко та багато інших, які йшли на вибори самовисуванцями, але є в опозиції до діючої влади.

- Можете похизуватись конкретними законопроектами, які Ви внесли до Верховної Ради? На що сподіватись виборцям, якщо вони будуть прийняті?

- Хизуватись не буду. Я новачок у парламенті, а тому поки розбираюсь. За період свого депутатства я зареєстрував дев’ять законопроектів.

Серед них законопроекти про повернення графи «національність» до свідоцтв про народження та до паспортів громадян України. Це моя передвиборча обіцянка. Метою моїх законопроектів є захист права громадян України на національне самовизначення та самоідентифікацію. Переконаний, що це матиме позитивний вплив на соціально-демографічний розвиток країни, сприятиме збереженню національної самобутності, розвитку почуття патріотизму та національної гідності громадян України.

Спільно з депутатами від Львівщини я зареєстрував також законопроект про надання статусу учасників бойових дій ветеранам руху опору – членам ОУН-УПА. Україна нарешті має встановити історичну справедливість, визнати внесок ОУН-УПА в національно-визвольну боротьбу і вшанувати героїв. Сьогодні на Львівщині рішенням обласної ради ветеранам ОУН-УПА у межах обласного бюджету надаються відповідні пільги щодо транспортних перевезень, відзнак на святкуванні річниць УПА. Але цього, звісно, замало! Ці люди мають право на державне визнання та соціальні гарантії!

Крім того, є кілька законопроектів у бюджетній сфері. Це, зокрема, стосується справедливого розподілу субвенції між різними територіями України, виходячи з кількості населення. А також законопроект, який, в разі його прийняття, дасть можливість фінансувати позашкільну освіту за державний кошт; законопроект про збільшення обсягу державного фонду регіонального розвитку тощо.

- Що б Ви хотіли сказати своїм виборцям?

- Я б просив своїх виборців передчасно не вішати на мене ярликів на кшталт «тушка», «нетушка», а бути мудрими і розрізняти «зерно від полови». Кому цікаво, насамперед стежте за моїми голосуваннями, за роботою в окрузі, за законодавчою активністю, а вже потім робіть якісь висновки. Я зі своїми помічниками прийняв рішення – щомісяця публікувати результати своїх голосувань у засобах масової інформації.

Не виключаю, що незабаром у моєму окрузі, з подачі Швеця проти мене знову буде розповсюджуватися якась чергова листівка-провокація. Швець не пошкодує пару десятків тисяч гривень на те, щоб в черговий раз облити мене брудом. Це відповідає тому стилю роботи моїх недругів, які протягом всієї виборчої кампанії пхали мені «ножа в спину».

Своїм виборцям ще раз наголошую: не вірте дурницям. Я звик дотримувати свого слова, я буду робити для округу все, що обіцяв під час виборчої кампанії. Вам не буде за мене соромно. Я буду опозиційним позафракційним політиком. Приналежність до опозиції не обов’язково визначається приналежністю до фракції. Вихід із фракції – це не вихід із опозиції.

Розмовляв Остап Кравець.

Матеріал наданий для друку прес-службою Олега Канівця згідно з положеннями ст. 18 Закону України «Про статус народного депутата України».


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин