Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Згадали одних – забули про інших

Уже два тижні на Західній Україні не на жарт розгулялася справжня зима. Хоча на календарі кінець березня, а сніги й морози не покидають Жидачівщину. Якщо з морозами ще можна змиритися, то з хурделицями боротися дуже важко у нинішніх умовах. Важко тому, що немає чим розчищати дороги від снігових заметів. Декілька років тому майже кожна сільська рада давала собі рад, тому що у кожному господарстві були машини, які могли розчищати дороги від снігових заметів. До того ж велику допомогу надавав Подорожненський рудник, у якого була важка техніка, тому будь-які замети не були страшні. Нині, крім техніки, яка залишилась в райавтодорі (декілька одиниць), немає нічого.

Тому допомога від будь-якої організації для кожного із сільських голів мала дуже велике значення.

Громаді, яка проживає на тій чи іншій території, однаково, чи то дорога загального користування (райавтодор), чи комунальної власності сільської ради. Всі проблеми, що виникали на дорогах, які ведуть до населених пунктів і в населених пунктах, відчули в першу чергу сільські голови. Брак техніки дався взнаки. Багато сіл було відірвано від центральних доріг. А це означало, що ні швидка допомога, ні продукти харчування не могли попасти в населений пункт.

Але, як кажуть у народі, друзі пізнаються у біді. Після складних погодних умов 15 березня (п’ятниця) в суботу не було, напевне, доїзду до жодного села. Не було доїзду і до сіл Володимирцівської сільської ради. Добре розуміючи, що на допомогу від райавтодору важко сподіватися, ми почали давати собі раду самі. У суботу 16 березня за допомогою техніки ТзОВ «Верболіз» ми пробили дорогу з Журавна до Володимирців і по селу, у неділю 17 березня - з Володимирців до с. Маринки і по селу. Вкрай важка ситуація була на маршруті Володимирці – Подорожне – Сулятичі. Тут технікою ТзОВ «Верболіз» прочистити дорогу було неможливо. Але 18 березня приїхали працівники Львівської дирекції протипаводкових заходів, які працювали на р. Свічі, робили прокоп по спрямуванню русла. З дирекцією була домовленість ще 16 березня про допомогу територіальній громаді у розчистці доріг від снігу, але добратися до села не було можливості. Тільки у понеділок їх працівники все ж добралися до села і протягом дня пробили дорогу з Володимирців до Подорожного та Сулятич, а також по селу Подорожне і в Заграбівку.

Друга хвиля заметілі почалася 22 березня, але вона була слабшою, ніж попередня, і знову ТзОВ «Верболіз» та Львівська дирекція протипаводкових заходів прийшли на допомогу.

У попередньому номері «Нового часу» не були згадані ці організації серед тих, які допомагали у розчистці снігу сільській раді. Тому моя пропозиція надалі – даючи інформацію по сільських радах, обов’язково адміністрації слід спілкуватися з сільськими головами.

Завершуючи свою розповідь, хочу подякувати від себе особисто та від територіальної громади засновнику ТзОВ «Верболіз» п. Томасу Вюнше, директору Назару Перегіняку, майстру по виробництву Михайлу Мулярському, а також Львівській дирекції протипаводкових заходів, організації «Кварталбуд» і всім тим, хто брав участь у боротьбі зі сніговими заметами.

Володимир ЄМЕЦЬ,

сільський голова с. Володимирців.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин