Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У Верховній Раді

Яценюк закликає блокувати трибуну, Тягнибок говорить про нові вибори.

Попри відмову голови Верховної Ради Володимира Рибака скликати позачергову сесію, 158 депутатів від опозиції все ж таки зібралися у Верховній Раді.

Депутати трьох опозиційних фракцій у парламенті одноголосно ухвалили спільну заяву. Голосували руками, оскільки система Рада була вимкнена. Депутати вирішили висловити недовіру голові Верховної Ради Володимиру Рибаку та розпочати процедуру його відкликання з посади "у зв'язку з незадовільним виконанням ним своїх повноважень та грубим порушенням норм Конституції".

Також опозиціонери вирішили висловити недовіру Генпрокурору Віктору Пшонці, керівникам правоохоронних органів, які здійснюють політичні репресії в Україні.

"Вимагати негайного звільнення усіх політичних в’язнів, Юлії Тимошенко та Юрія Луценка, забезпечення їх повноцінного лікування", - йдеться в ухваленій заяві.

Депутати також збираються вимагати створення спеціальної слідчої комісії з розслідування фактів тиску на народних депутатів, перешкоджання виконанню конституційних повноважень народних депутатів Людмили Слюз, Олександри Кужель, Людмили Денисової, фальшування кримінальних справ проти Сергія Власенка, Григорія Немирі та ін.

"Поінформувати послів іноземних держав, ПАРЄ, Європарламент, Раду Європи, Європейський Союз, ОБСЄ про дії влади, спрямовані на згортання демократії в країні та розгортання нової хвилі політичних репресій", - йдеться в заяві

У четвер, коли вже верстався номер, ми зателефонували до депутата Верховної Ради від нашого округу Олега Канівця. Він погодився по телефону відповісти на наші запитання.

- З якою метою опозиція збиралася 31 січня у Верховній Раді?

- Три опозиційні фракції продемонстрували голові Верховної Ради і цьому режиму, що вони незаконно порушили наші конституційні права, не скликавши позачергову сесію на вимогу 158 депутатів.

- Вам особисто надсилались СМС, щоб не приходити на засідання.? (В Інтернет розгулює інформація, що на телефони депутатів прийшли СМС з «порадою» сидіти дома і не виходити з приміщення. – Ред.).

- Мені - ні. Як я подивився, такі СМС приходили депутатам, які були депутатами попередніх скликань. Їх номери телефонів є у телефонних книжках секретаріату. Я ще до цих довідників, вочевидь, не внесений.

- Які рішення були прийняті на вашому зібранні?

- Прийнято заяву про те, що в країні чиниться безпрецедентний тиск на опозицію, і ми підписались під двома зверненнями про відкликання голови Верховної Ради та відставку Генпрокурора.

- Які юридичні наслідки будуть мати ця заява і зібрані підписи?

- Підписи зобов’язують включити ці питання в порядок денний сесії.

- Але при нинішніх розкладах зрозуміло, що питання не пройдуть. Для чого опозиція ставить на порядок денний завідомо непрохідні питання?

- Якщо йти за такою логікою, то нам взагалі треба сидіти тихенько, як миші, і дивитися, як ця більшість робить все, що хоче. Ми порушуємо ці питання перед суспільством, щоб всі знали, що нині відбувається в країні, де не лише порушуються права людини, а де б’ють народних депутатів, де жінок-депутатів силоміць викидають з лікарні, обливають депутатів зеленкою. Я сам тоді був у Харкові. Влада не залякає всіх і вся, ми не здамося. Ми будемо відстоювати персональне голосування у Раді через систему Рада-3.

- Який подальший розвиток подій у Верховній Раді?

- На мою думку, регіонали будуть мобілізовувати сили на те, щоб їх депутати відвідували пленарні засідання. Наші ж ходять. Ім. не буде вдаватися й надалі кнопкодавством приймати всі рішення.

- Чому не було 100% явки опозиціонерів?

- З 178 було 158. Хтось хворий, хтось нині за кордоном. Були всі, хто фізично міг бути присутнім.

Розмовляв Андрій Данилець.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин