Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Не дороги, а суцільні ковзанки

З приходом зими, схоже, водіям автотранспорту, щоб їздити по наших дорогах, потрібно «перевзувати» свої машини та автобуси не у зимові шини, а у ковзани. Маневрувати на дорозі, що ледь посипана піском, а то й не посипана зовсім, треба мати неабияку водійську майстерність.

 

Вихідними не лише в нашому районі погода розгулялася не на жарт: пронизливий вітер, дощ, а на додачу ще й мороз зробили свою справу. В неділю, 16 грудня, маршрутки в напрямку Жидачів - Ходорів курсували вкрай рідко. За словами людей, які чекали на зупинці в Жидачеві, з 10 до 13 год. не було жодної маршрутки, щоб доїхати до Ходорова.

 

Однією з причин стала зимова негода: на автодорозі поблизу с. Грусятич та смт. Нових Стрілищ вітер нагорнув чималенькі кучугури снігу, для проїзду залишилася лише неширока смуга. Там, де не було снігу, від дощу та морозу утворилась льодова кірка.

Якщо головні автошляхи ще де-не-де прогортав транспорт дорожньої служби, то в населених пунктах, особливо сільських, дороги ніхто й не збирався прочищати.

Щоправда, не у всіх селах люди уповають на місцеву владу. Господарі звикли давати собі раду самі. Сніг по коліна – це не причина сидіти під пічкою та чекати, коли ж до села приїде грейдер, адже так можна й до весни чекати і не дочекаєшся. Ось селяни в Юшківцях запрягли коней, прилаштували до них саморобні щити й відгортали з вулиць сніг: найперше до церкви, до цвинтаря, до музею, не забували й про бічні вулиці.

В обох містах, як в райцентрі так і в Ходорові, час від часу дороги прогортали й посипали пісковою сумішшю.

Скільки і яка техніка та за якими відтинками доріг закріплена, ми розпитали заступника голови Жидачівської РДА Володимира Пришляка.

За його словами, на сьогодні залучено 7 одиниць техніки філії Жидачівського райавтодору. На допомогу приходить, де це необхідно, наприклад, на території Молодинчецької сільської ради, техніка фермерських господарств. Але це все визначається на місцевому рівні, каже заступник голови РДА. Було б добре, щоб на територіях місцевих рад робилися запаси як посипного матеріалу, так і дизпалива. Принаймні голів місцевих рад до цього спонукатимуть, зазначив В. Пришляк.

В основному силами райавтодору розчищаються дороги загального користування. Запаси палива є, але вони використовуються ощадливо, адже зима лише почалася. Піску та солі теж достатньо. Днями очікують ще на вагон солі. Ситуація контрольована, й навіть у екстрених ситуаціях, як на цих вихідних, спрацювали ефективно, вважає заступник голови РДА. За його словами, доїзд хоч і утруднений, але його було забезпечено до всіх населених пунктів. Сьогодні дорожня служба продовжує розчистку та розширення проїзних частин автодоріг.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин