Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Жидачівський район за підсумками 9 місяців займає перше місце в області за соціально-економічними показниками…

Особливо цього року порадували аграрії. Намолочено 77632 т зерна при урожайності 43,7 цнт. з гектара. Зібрано кукурудзу на зерно з 3191 га, намолочено 27870 т зерна кукурудзи, урожайність якої становить 87,2 цнт. з гектара (на окремих площах - 100 цнт./га). Очікується, що валовий збір зернових у районі в цьому році перевищить 80 тисяч тонн. Це найбільший показник урожайності за всі роки незалежності України.

18 листопада професійне свято аграріїв. Це свято усіх, хто розумом і руками, серцем і душею, у селі і в місті щодня долучається до важливих аграрних справ. Це свято дбайливих господарів, незалежно від форм власності та господарювання. Аграрний сектор економіки тому й іменується базовим, що разом з іншими складає основу життя держави та добробуту її громадян.

Аграрії Жидачівщини (а це 32 сільськогосподарські виробники, які обробляють 100 і більше гектарів землі, та 80 дрібніших господарників) добрими показниками зустрічають своє професійне свято. За інформацією профільного заступника голови РДА Володимира Пришляка та керівника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Галини Кіячик, у районі для виробництва сільгосппродукції підприємства всіх форм власності у 2012 році використовують 34,4 тис га ріллі, в тому числі сільськогосподарські підприємства – 22,2 тис га (64,5%), населення – 12,2 тис га (35,5%). Орендується 15667 га паїв, за використання яких цьогоріч нараховано 10330 тис грн орендної плати (в середньому 3%), з них виплачено як в натуральному, так і грошовому вигляді 5288 тис грн.

Уже майже стовідсотково зібрано ранні й пізні зернові. Намолочено 77632 т зерна при урожайності 43,7 цнт. з гектара. Зібрано кукурудзу на зерно з 3191 га, намолочено 27870 т зерна кукурудзи, урожайність якої становить 87,2 цнт. з гектара (на окремих площах - 100 цнт./га). Аграріям району залишилося зібрати кукурудзу на зерно з площі понад 1 тисяча гектарів, так що валовий збір зернових у районі в цьому році перевищить 80 тисяч тонн. Це найбільший показник урожайності за всі роки незалежності України.

У цьому році в аграрних підприємствах збільшилась чисельність поголів'я ВРХ на 796 голів, у тому числі корів на 40 голів. Зростає поголів’я і в індивідуальному секторі, чому сприяє дотація на вирощування телят (якщо вигодував теля до 15 місяців, то отримуєш 1000 грн від держави).

Особливим досягненням аграріїв є те, що середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника у галузі АПК станом на 1 жовтня 2012 року становить 2503 грн, що більше за середню по району, а подекуди більше за середню в промисловості.

Добрими новинами є відновлення садівництва у нашому районі. Вже використовується 8 га під садівництво у Чертізькій сільській раді та йде підготовка 200 га у Вибранівській сільській раді.

Збільшуються площі під посіви сидератних культур, розширюються посівні площі соняшнику. Ті, хто займається вирощуванням овочів, забезпечені складськими приміщеннями, що дає можливість зберігати урожай, не продаючи його за безцінь.

Отже, результати праці аграрників вагомі, і цінують їх не тільки у нас в районі. Досягнення фермера Володимира Ревера цьогоріч відмічено грамотою Кабінету Міністрів України, а КПК «Агроінвест», ФГ «Пчани - Денькович», «Любомир МГ» - відзнаками ОДА.

Напередодні, 14 листопада, у приміщенні сесійної зали вітали всіх аграрників району. Слова подяки за співпрацю з органами місцевого самоврядування та участь у громадському житті висловив голова Жидачівської районної ради Ігор Кос. Подякував за плідну роботу, яка цьогоріч вивела наш район на перше місце в області, заступник голови РДА з питань АПК Володимир Пришляк, який разом із першим заступником голови РДА Романом Грицівим вручили грамоти кращим аграріям району. Серед нагороджених Р. М. Сущак - агроном ТзОВ «Вінал-Агро», І. О. Вальчук - агроном ТзОВ «Вінал-Агро», В. Й. Бойк – головний інженер ТзОВ «КПК Агроінвест», Р. Р. Пиріг – агроном ТзОВ «КПК Агроінвест», М. Ю. Куртяник – зоотехнік ФГ «Пчани-Денькович», М. В. Пельо – агроном ФГ «Пчани-Денькович», І. М. Б’єга – головний бухгалтер ФГ «Любомир МГ», А. М. Хомин – агроном ФГ «Любомир МГ», О. І. Лесь – агроном ТзОВ «Млин-Агро», Н. В. Іванець – керівник ТзОВ «Лемберг-Агро», Т. О. Дмитерко – головний бухгалтер ФГ «Птиця», Б. М. Шоробура – житель с. Дев’ятник, О. Я. Талама – зотехнік ФГ «Межиріччя», Н. Б. Скорик – головний бухгалтер ТзОВ «Скиба-С», Д. М. Ярема – агроном ТзОВ «Верболіз», С. П. Ліпковський – головний бухгалтер – ТзОВ «Перемога», М. В. Назар – провідний спеціаліст управління агропромислового розвитку РДА, А. Б. Чорній – державний інспектор захисту рослин в Жидачівському районі, М. І. Сойка – завідувач Пчанською лікарнею ветмедицини, М. Й. Пилипчук – провідний ветлікар Жидачівської ДЛВМ.

Тож хай і надалі рясно колосяться щедрими врожаями ваші ниви, нехай обходять вас стороною природні стихії, а ваші родини живуть у сімейному затишку, щасті, благополуччі та при доброму здоров'ї!

Добрих вам засівів, рясних сходів та щедрих ужинків, працівники землі!

Ольга Баран.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин