Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Новий навчальний рік – нові завдання, нові виклики

У переддень початку нового навчального року директори зібрались на щорічну святкову нараду.

29 серпня у залі МБК «Папірник» м. Жидачева директори навчально-освітніх закладів району говорили про досягнення та завдання освіти на 2012-2013 роки.

Перед початком наради у фойє освітні округи представили на огляд педагогів досягнення учнів, вчителів, гуртків.

У своїй доповіді перед освітянами керівник відділу освіти Жидачівської РДА Роман Свередюк охарактеризував стан освіти у районі, перспективи подальшого її розвитку.

Розпочав із дошкільної освіти. На Жидачівщині функціонує 25 дошкільних навчальних заклади, у тому числі 9 навчально-виховних комплексів. У 2011 році відкрито 19 груп з короткотривалим перебуванням дітей. Дошкільною освітою охоплено 1127 дітей віком від 3 до 6 років. Завершено роботи у Квітневій ЗОШ щодо відкриття з 1 вересня НВК. Заплановано відкриття дошкільних груп на основі Бортниківської та Кніселівської ЗОШ. Зауважив, що місцеві ради, батьківські колективи докладають чимало зусиль для зміцнення матеріально-технічної бази дошкільних установ. У цьому році проведено капітальні ремонти у дитячих садочках м. Жидачева, проводиться реконструкція садочка у с. Володимирцях. Створено належні розвивальні середовища в ДНЗ Заріччя, Піддністрянському, Кам’янському та Чорноострівському НВК.

У 2011-2012 навчальному році у районі функціонувало 78 загальноосвітніх навчальних закладів. У них навчалося 7470 учнів (у 2005-2006 рр. – 10445 учнів), 233 учні - в сільських малокомплектних школах. Середня наповнюваність класів 15,1. Із 78 навчальних закладів 16 ЗОШ I ст. Оскільки мережа одна із найпроблемніших в області, невідворотним є проведення її оптимізації, наголосив керівник відділу освіти. У зв’язку із відсутністю та реалізацією програми «Шкільний автобус» призупиняється функціонування Сидорівської та Трибоківської ЗОШ I ст., реорганізовується Голешівська та Кніселівська ЗОШ I-II ст. За словами Р. Свередюка, постала незрозуміла ситуація із Демидівською ЗОШ I-II ст.., адже сесія Бортниківської сільської ради дала згоду на реорганізацію її в початкову школу, а депутати районної ради не дозволили її реорганізувати.

Але якщо не зміняться принципи фінансування, доведеться зменшувати мережу навчальних закладів, переконаний керівник відділу освіти.

Серед проблем, що потребують вирішення, – це добудова Гніздичівської, Дулібівської ЗОШ, Піддністрянського НВК, заміна котелень у 13 школах, у 9 - капітальний ремонт дахів, у 41 - заміна пічного опалення. Та першочерговим стоїть вирішення проблеми із ліквідацією дворових туалетів.

Завдяки активності керівників шкіл, меценатам, батькам вдалося замінити 577 вікон та 35 дверей у школах району.

На початок 2011-2012 навчального року стан забезпечення шкіл сучасними засобами навчання становить всього 20%.

Говорячи про якість освіти, Роман Свередюк зазначив, що в попередньому навчальному році повну загальну середню освіту здобув 601 випускник. Із золотими медалями – 46 учнів, срібними – 25. Базову середню освіту здобуло 849 учнів, навчання у 10 класах продовжать 457 з них.

У зовнішньому незалежному оцінюванні взяли участь 464 випускники 11 класів. Високих результатів (більше 190 балів) досягли випускники Жидачівського НВК з 6 предметів, Жидачівської ЗОШ №2 з 5 предметів, гімназії, Ходорівської ЗОШ I-III ст. - з 4, Гніздичівської - з 3, Новострілищанської, Бортниківської, Рудянської - з 2 предметів, Дев’ятниківської, Сулятицької, Ходорівських ЗОШ №2, №3 та Журавнівського НВК - з одного предмету.

У школах приділяється особлива увага розвитку творчих здібностей учнів. Діти мають можливість проявити свої знання у різноманітних конкурсах, олімпіадах, турнірах.

Серйозне занепокоєння викликає стан здоров’я та спосіб життя шкільної молоді. Через фінансові проблеми доводиться зменшувати вартість шкільних обідів до 3,5 грн. З метою оздоровлення дітей протягом літнього періоду працювали 36 пришкільних оздоровчих таборів, де відпочивало 3460 учнів, з них 53 дитини-сироти та дітей, позбавлених батьківського піклування, 1117 дітей із багатодітних та малозабезпечених сімей, 20 дітей із сімей потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС, 220 обдарованих дітей.

Потрібно, зазначив Р. Свередюк, спрямовувати всі ресурси, щоб діти навчалися у теплих, освітлених приміщеннях, сиділи за партами, що відповідають їхньому росту, займалися у спортивних залах (останні є лише в 40 школах). Занепокоєння у освітян викликає також й вплив на стан здоров’я молоді поширення шкідливих звичок.

Головні завдання на 2012-2013 навчальний рік: облаштування внутрішніх туалетів, розвиток мережі шкіл сприяння здоров’ю та відкриття у 2013 році медичних кабінетів у всіх ЗОШ I-III ст.

Говорили також про недостатній рівень впровадження у школах інформаційно-комунікаційних технологій, професійний ріст педагогічних працівників, участь шкіл у громадських проектах. Лише Жидачівська гімназія ім. О. Партицького зареєстрована у мережі громадсько-активних шкіл України завдяки тому, що бере участь у міжнародних проектах. Зверталась увага і на такому важливому аспекті як національне виховання шкільної молоді.

Перед колегами виступали також завідувач районного методичного кабінету відділу освіти Ігор Михайленко, вчитель англійської мови Ірина Засанська, методист ДНЗ «Барвінок» Мар’яна Порвіш, директор Жидачівської ДЮСШ Богдан Цар, керівник психолого-медико-педагогічної консультації Марія Бондаренко.

Привітали освітян із першовереснем та початком нового навчального року голова районної ради Ігор Кос, заступник голови райдержадміністрації Олег Кизима та кандидати в народні депутати України.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин