Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

На сесії районної ради: прийняли політичне звернення та реорганізували школи

Попри урочистість XVI сесії районної ради депутатам у передсвятковий день напередодні Незалежності довелося розглянути низку робочих питань.

Та спершу перед районними обранцями виступили голова районної ради Ігор Кос та голова райдержадміністрації Сергій Коваль, які привітали депутатів й присутніх гостей із Днем Прапора і з нагоди 21-ї річниці Незалежності України.

Після очільників району слово мали голови депутатських фракцій. Від ВО «Свободи» виступила Любов Семигинівська, від «Фронту змін» - Василь Ревер, від УНП – Михайло Марків, від "За Україну!" - Павло Дубик, «УДАРу» - Зіновій Кіт, «Нашої України» - Ігор Рібун. Говорили про загальнополітичну ситуацію в країні та загрозу державності, що постає перед Україною.

Як реакція на прийняття закону «Про засади державної мовної політики» депутати районної ради прийняли звернення до Президента України (текст публікуємо повністю).

З початку року в навчальній програмі загальноосвітніх закладів, зокрема в 11 класах, поглиблено вивчатиметься історія національно-визвольного руху, історія Української Повстанської Армії. Такий проект на розгляд комісій подав депутат Ігор Рібун, і на сесії депутати прийняли його за основу.

Крім цього, вони погодили внесення змін до показників районного бюджету на 2012 рік, підтримали рішення сесії Бортниківської сільської ради про перейменування сільського населеного пункту з Буковини на Букавину. На сесії районної ради затвердили список осіб, (їх 15) присяжних для Жидачівського районного суду. Погодили призначення головним лікарем Дев’ятниківської амбулаторії сімейної медицини Олега Голюку. Також погодили проекти землеустрою щодо розмежування земель державної та комунальної власності на території Бережницької сільської та Гніздичівської селищної рад за межами населених пунктів.

Не таким простим виявилось питання порядку денного про реорганізацію Голешівської ЗОШ I-II ст., Демидівської ЗОШ I-II ст., Кніселівської ЗОШ I-II ст., ліквідацію Сидорівської ЗОШ I ст. та призупинення функціонування Трибоківської ЗОШ I ст. До винесення на сесію районної ради воно лише обговорювалося на профільній комісії з питань освіти, молодіжної політики і спорту. Більшість депутатських комісій не вивчала цього питання, і в попередньому порядку денному воно взагалі не афішувало. Депутат районної ради Ірина Сивик зробила відповідне зауваження з цього приводу. Очевидно, в районній раді вирішили, що висновку профільної комісії цілком достатньо, щоб питання вважалося вивченим і готовим до розгляду на засіданні сесії районної ради, тим паче, що дозвіл на реорганізацію чи закриття навчальних закладів дали територіальні громади рішеннями сесій відповідних рад. Це було чи не найголовнішим аргументом. Але виявилось, що це не так. У процесі обговорення виникало багато запитань і не до кінця з’ясованих обставин. Як результат фракція ВО «Свободи» утрималась від голосування, до них долучились інші депутати. Тоді на пропозицію голови районної ради голосування відбувалося по кожному навчальному закладу окремо. Враховуючи думки голови профільної комісії В. Цукорника, голови райдержадміністрації, ініціативу громад, до прикладу Кніселівської сільської ради, що прийняла рішення відкрити на базі початкової школи дитячий садочок, депутати проголосували за реорганізацію Голешівської, Кніселівської шкіл, призупинення навчання у Сидорівській та Трибоківській навчальних закладах. Питання щодо реорганізації Демидівської ЗОШ I-II ст.. у початкову школу залишилося неприйнятим.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин