Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У районі через брак учнів починають закривати та реорганізовувати школи

За перше півріччя у районі померло майже удвічі більше людей, ніж народилося. І це не виняток, це тенденція. Уже впродовж багатьох років чисельність району зменшується. Причини сьогодні ми не розглядаємо, а, як наслідок, у багатьох селах під загрозою закриття початкових шкіл, переведення дев’ятирічок у початкові через брак учнів. Цьогоріч відділ освіти нарахував, що перших класів не буде у п’яти школах. У двох взагалі не буде учнів, а ще у двох - до 10.

За нормативами Міносвіти, у кожному класі має бути не менше п'яти учнів. Якщо їх менше, то це вже індивідуальне навчання. А це велика розкіш для місцевого бюджету. Водночас малокомплектні школи можуть ліквідувати, реорганізовувати тільки за рішенням громади села. Як справляються із такими проблемами громади, ми поцікавилися у сільських очільників.

Зі слів сільського голови с. Сидорівки Юрія Ольшанецького, зустрічати перше вересня третьокласниці Сидорівської початкової школи, в якій вона єдина учениця, доведеться в іншій школі. Сільською радою прийнято рішення про закриття початкової школи. Заклад знаходився у пристосованому приміщенні садочку, тепер тут буде тільки дошкільний заклад.

Сільський голова с. Кнісела Марія Крайківська повідомила, що у Кніселівській початковій школі зараз навчається троє дітей у різних класах. Проте закривати її не збираються. Вони знайшли інший вихід - створити на базі початкової школи навчально-виховний комплекс садочок–початкова школа. Адже приміщення добротне, а через три роки у Кнісело у перший клас піде 5-6 дітей. А от садочка немає. Для вирішення своїх задумів звернулися до відділу освіти та райдержадміністрації із клопотанням про виділення коштів на облаштування НВК.

Демидівську школу І-ІІ ст. реорганізовують у початкову школу. Батьки багатьох дітей вирішили відправити їх вчитися у Бортники, тим більше, що довезення учнів налагоджене, а ось початкові класи залишаться у Демидові, повідомила секретар ради Олександра Ронська. Сесія ради вже прийняла відповідне рішення.

Проблема ця не тільки нашого району, а й всієї України. Освітянські чиновники радять батькам школярів поставитися до реорганізації з розумінням.

Ольга Баран.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин