Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Пільгове іпотечне кредитування

Уряд розробив програму будівництва доступного житла для громадян, які потребують поліпшення житлових умов. Основою програми є здешевлення вартості іпотечних кредитів шляхом компенсації державою відсоткової ставки. З 16% кредитної ставки держава сплачує 13% , а громадяни 3% (така процентна ставка є загальнодержавним стандартом). Правила отримання кредитів, підбір об’єктів кредитування обумовлені постановами Кабінету Міністрів України від 25.04.2012 №343 та від 23.05.2012 № 465.

Умови отримання іпотечного кредиту: - нормативна площа житла на одиноких громадян або сім’ю з двох чоловік – 40 кв. м, на трьох і більше – 58 кв. м;

- розрахункова вартість житла, яке кредитується за 3% для громадян, що проживають у м. Львові, - 5 000 грн за 1 кв. м, для інших населених пунктів області – 4 000 грн за 1 кв. м. У 15-кілометровій зоні м. Львова - 4400 грн за 1 кв. м.

Порядок допускає перевищення нормативної площі та розрахункової вартості житла, але не більше як на 25%. При цьому перевищення площі та вартості кредитується лише 16%. Строк кредитування до 15 років. Обов’язковий перший внесок позичальника не перевищує 25%.

Учасниками програми можуть бути працюючі громадяни віком до 45 років, у яких щомісячний платіж за кредит не повинен перевищувати 40% сукупного середньомісячного доходу сім’ї, а сума, що залишається, має бути не менша одного прожиткового мінімуму на кожного члена сім’ї, що проживає з позичальником, - 1094 грн за місяць.

Згоду на участь у програмі станом на сьогодні дали 4 банки: ПАТ «Державний ощадний банк України», ПАТ «Укргазбанк», ПАТ «Фінанси та кредит», ПАТ «Брокбізнесбанк». За банками залишається прийняття рішення з надання кредитів громадянам. Крім цього, банки контролюють платоспроможність громадян. Позичальник повинен щороку декларувати доходи. При зміні параметрів платоспроможності він може втратити право на отримання часткової компенсації відсоткової (13%) ставки. Згідно з проведеними розрахунками сім’я з трьох чоловік повинна заробляти в рік не менше 55 000 грн. і не більше 400 000 грн.

Перелік документів, які необхідно подати для отримання дешевого іпотечного кредиту (з компенсацією до 3%), встановлений постановою КМУ від 25.04.2012 №343: заява про надання часткової ( 13%) компенсації кредитів, копія паспорта, копія реєстраційного номера платника податків, довідка про склад сім’ї, свідоцтво про шлюб (за наявності), копія свідоцтва про народження дітей (за наявності) довідки про перебування на обліку з поліпшення житлових умов (за наявністю). Квартири можна придбати в об’єктах незавершеного будівництва та в будинках, прийнятих в експлуатацію після 2009 року, перелік яких визначається (за згодою забудовників та поданими облдержадміністрацією) Міжвідомчою комісією Мінрегіону України. На сьогодні це квартири в наступних будинках:

- м. Львів, вул. Величковського (Рясне, 2), забудовник ТзОВ «Ескомбуд»;

- м. Винники, вул. Сахарова, забудовник ТзОВ «Теракота»;

- м. Дрогобич, вул. Коновальця, забудовник КП «Управління капітального будівництва» Дрогобицької міської ради;

- м. Самбір, вул. Шухевича, забудовник ТзОВ «Самбірська ГРОД»;

- м. Ходорів, вул. 16 Липня, забудовник ТзОВ «Цукровик».

Робота по пошуку об’єктів продовжується. Наступна група житлових будинків, яка скерована на міжвідомчу комісію Мінрегіону України:

- м. Львів, вул. Кругла, забудовник КБП «Карпатбуд»;

- м. Львів, вул. Б. Хмельницького, 257А, забудовник ТзОВ Фірма «Львівський домобудівний комбінат»;

- м. Львів, вул. Малоголосківська, 8А, забудовник ТзОВ «Львівська Інвестиційна Компанія»;

- м. Стрий, вул. Ленкавського, 1Б, забудовник ПП «Миколин»;

- м. Новий Розділ, вул. Шептицького, 15А, забудовник ТзОВ «Розділспецбуд»;

- смт. Шкло Яворівського району, пров. Новий, 11, забудовник ДП «Західбудсервіс» ВАТ «Яворівбуд».

Не менш цікавим є питання кількості коштів, які потрібно віддавати сім’ї щомісяця для обслуговування кредиту. Для м. Львова при купівлі однокімнатної квартири 40 кв. м необхідно повернути на початковій стадії орієнтовно 1300 грн, двокімнатної площею 58 кв. м - орієнтовно 1900 грн. Для інших населених пунктів сума коштів буде дещо меншою: однокімнатних площею 40 кв. м – орієнтовно 1000 грн, двокімнатна площею 58 кв. м – орієнтовно 1 500 грн.

У випадку, коли площа квартири і вартість квадратного метра будуть більшими за нормативні (але не більше 25%), порядок передбачає, що перший внесок може зараховуватись як кошти, сплачені позичальником за перевищення нормативної площі та розрахункової вартості квартири (16%). Позичальнику при цьому залишиться сплачувати залишок відсоткової ставки в розмірі 3%.

Варто зазначити, що реалізація зазначеної програми сприятиме розв’язанню житлової проблеми, пожвавленню житлового будівництва. Тільки до кінця 2012 року відповідно до програми необхідно профінансувати будівництво 1500 квартир, освоїти біля 500 млн грн.

Детально з умовами житлового іпотечного кредитування можна ознайомитися на офіційному сайті Львівської обласної державної адміністрації: www.loda.gov.ua

Кожен охочий може отримати необхідну інформацію, за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 12, каб.32, тел. 2-999-228.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин