Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Дротове радіо - «головний біль» «Укртелекому» і «подушка для спання» для старшого покоління

Уже відійшли у вічність часи, коли радіоточки разом з газетами були першим джерелом інформації. Але й нині людей цікавлять районні та обласні новини, які у визначений час передають з динаміка. І для старенької бабусі чи дідуся ця інформація є чи не єдиною ниточкою, яка підтримує зв'язок зі світом, це як «подушка для спання», з якою вони лягають спати і встають.

Зі слів начальника цеху ТП №6 м. Жидачева І. Сабадашка, проводове радіо практично вимирає. Ще п’ять років тому у районі було до 10 тисяч радіоточок, тоді як сьогодні їх всього 1712. Кошти на утримання, ремонт та обслуговування не виділяються. Мережа стара. Останній ремонт проводили років 20 тому. Дроти поржавілі. Опори старі, дерев’яні. За останні півроку, крім заяв на відключення радіомовлення інших, Іван Дмитрович не підписував. Навіть якби хтось і звернувся, це майже технічно неможливо. Щоб окупилися при абонентській платі у 6 грн мінімальні затрати на одну бетонну опору, яка коштує 2000 грн, а ще ізольований, а не простий провід, майже неможливо. А за старі опори потрібно платити орендну плату енергетикам. Тим часом свій антивнесок щоденно робить сучасний світ: новобудови здають без радіоточок, промисловість масово не виготовляє приймачів.

Для власника - фінансування дротового радіомовлення «великий головний біль», бо компанія має від цього лише збитки, і ведуться перемовини, щоб передати його у інші руки.

Але і п. Сабадашка погоджується, що допустити цілковитого знищення мережі аж ніяк не можна, і для цього є кілька причин. Прихильники сучасних технологій в один голос запевняють, що дроти — то вчорашній день. Однак райони області і в 21 століття здебільшого залишаються без Інтернету, покриття фм-діапазону та інших благ цивілізації. А що там говорити про невеликі хутори, де, окрім «кухонного приймача» та тижневої газети, жодної звістки про місцеві події.

Адже телебачення і FM-приймачі залежні від електроенергії, а сподіватися на всесильність мобільного зв’язку не доводиться. Згадаймо хоча б марні спроби додзвонитися у святкові дні. Тому у багатьох випадках проводове радіо є єдиним і надійним засобом доведення до населення інформації.

Ольга Баран.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин