Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Останній дзвоник для випускників та школярів Жидачівщини лунатиме у різні дні

У школах району цього тижня для випускників завершуються, а для інших лише розпочинаються державні підсумкові атестації. Випускники посилено готуються до зовнішнього незалежного оцінювання, що розпочинається з 15 травня.

Цьогоріч навчальний рік для учнів та випускників. як ніколи. завершується по-різному. В деяких школах району ще 3 травня лунав останній дзвоник, в інших прощальний передзвін лунатиме 12 травня, а ще для інших - аж 25 травня. У тому, що свято останнього дзвоника «розпорошується» і не є загальношкільним, а розділене окремо для випускників і школярів, «винні» уряд спільно з Міністерством освіти і науки. Через проведення в Україні Євро-2012 у червні навчальний рік скоротили.

Таким чином школярі, які завершують перший-восьмий, а також десятий класи, матимуть останні заняття та свято останнього дзвоника 25 травня. Дев'ятикласники, частина з яких вступатиме до професійно-технічних училищ та коледжів, завершили школу 11 травня. З 14 до 30 травня - державна підсумкова атестація, а 25 травня для них влаштують свято останнього дзвоника і лише 31 травня видадуть документи про освіту.

Учні 11 класів востаннє сиділи за шкільною партою 3 травня і одночасно (в деяких школах району) відзначали свято останнього дзвоника, а вже 4-го у них почалася підсумкова атестація, що завершується 12 травня. Цього ж дня в окремих школах випускники відзначатимуть одночасно свято останнього дзвоника та випускний.

3 травня попрощалися із шкільними партами випускники із трьох навчальних закладів міста Жидачева. У дорослий світ їх проводжали усім містом. Із цієї нагоди влаштували загальноміське свято. Ініціаторами відродження традиції стали дирекція та учнівський колектив Жидачівського НВК, вони й підготували оригінальний сценарій. Їх підтримали колеги та випускники Жидачівської ЗОШ №2, гімназії ім. О. Партицького. Свято відбулося на Тарасовому майдані. Цього дня він розквіт від юнацьких щасливих усмішок, барвистих вишиванок, дзвінких пісень та запальних і мелодійних танців. Випускників – гордість міста прийшли привітати міський голова Володимир Левко, заступник голови РДА Олег Кизима, керівник відділу освіти Роман Свередюк, начальник відділу сім’ї і молоді Олександра Хомин. Грамотами відзначали найактивнішу та найталановитішу молодь. У нову життєву дорогу випускники отримали благословення від духовних отців церкви Святого Воскресіння Господнього та церкви Всіх Святих.

Для випускників цього святкового дня лунало одразу кілька дзвоників, окремо від кожного навчального закладу. Також відтепер випускники отримали новий символ свого свята – ним став одягнений у квітку-дзвіночок хлопчик. Ще однією особливістю загальноміського свята, що теж може перерости в традицію, стало пригощання усіх випускників козацькою кашею.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин