Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Їх серця не байдужі до чужого горя, відкриті до співчуття

Товариство Червоного Хреста й сьогодні спішить на допомогу тим, хто страждає і потребує захисту й підтримки.

Усі та кожен зокрема у міру своїх сил, вмінь та можливостей може долучитися до доброї справи - допомогти людині, яку спіткало горе. Ще з шкільних років пам’ятаємо марки з червоним хрестом і місяцем, що розповсюджувалися серед школярів. І кожен, хто їх придбав, відчував себе людиною, причетною до якоїсь на той час ще незрозумілої, але дуже важливої справи.

Роки минають, а Товариство Червоного Хреста й сьогодні спішить на допомогу тим, хто страждає і потребує захисту й підтримки.

З 1965 року на території району діє районна організація Товариства. Очолює її вже шостий рік поспіль Стефанія Савчин. Працює вона вчителем у Журавнівському тубдиспансері. Як і всі, колись купляла марки, брала участь у змаганнях, що організовувались Червоним Хрестом, а сьогодні на громадських засадах відповідає за роботу районної організації. Основним завданням її є залучення не байдужих людей до Товариства, збір членських внесків та організація роботи в цілому.

Одинокі люди похилого віку, ветерани війни та праці, інваліди, багатодітні сім’ї, діти-сироти, хворі на туберкульоз - ці верстви населення потребують співчуття, захисту та допомоги, ними й опікуються члени Товариства.

При Товаристві працює патронажна медична служба, створена для організації й надання медичної та соціальної допомоги самотнім непрацездатним громадянам похилого віку, які за станом здоров’я потребують сторонньої підтримки. Патронажні медичні сестри, а це у Жидачеві Галина Пікулик, у Ходорові Оксана Люта, у Журавні Ірина Городза, у Мельничах Леся Кулик стежать за станом хворого, вимірюють артеріальний тиск, роблять внутрішньовенні, внутрішньом’язеві й підшкірні ін’єкції, виконують інші лікувальні маніпуляції та процедури, призначені лікарем. У день медичними сестричками надається допомога 6-7 нужденним та лежачим хворим. Часто буває, що медсестри єдині, хто щодня дарує самотнім людям радість спілкування, є єдиною сполучною ланкою між ними та зовнішнім світом. І люди з нетерпінням чекають своїх опікунів. Багато з них прикипають серцем до шляхетної роботи на ниві милосердя. Так, п. Галина Пікулик з 1965 року очолювала районну організацію Товариства, а передавши свої повноваження п. Стефанії Савчин, сьогодні працює у медичній службі.

Волонтери та члени Товариства Червоного Хреста беруть активну участь у зборі коштів на допомогу тим, кого спіткала біда, опікуються тими, хто потребує допомоги, не тільки у районі, а й у області. Бо щоб зарадити біді, гуртом легше зібрати кошти. Фінансування добрих справ здійснюється через обласну організацію Товариства, у районі тільки готують відповідні підтверджуючі документи про потребу у допомозі. Найбільш вагомою програмою, у якій нині бере участь Львівщина завдяки Товариству Червоного Хреста, є лікування за кордоном українських дітей із вродженими вадами серця. Саме завдяки скооперованим коштам з Люксембурзьким Червоним Хрестом хворі діти віком до 16 років оперуються безкоштовно і забезпечуються всіма необхідними витратними матеріалами.

Ольга Баран.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин