Нехай земля квітує всюди. Природу збережімо, люди!

У читальному залі районної бібліотеки для дітей відбувався захід, присвячений Дню довкілля та Всесвітньому Дню Землі.

 

Ініціатива проведення Дня довкілля та Дня Землі належала заступнику директора по роботі з дітьми Жидачівської центральної бібліотечної системи Л. Бімбі. Пані Люба розповіла юним читачам про важливі дати, які відзначаються навесні та на початку літа (День довкілля, Всесвітній день Землі, Всесвітній день охорони навколишнього середовища, світле свято Воскресіння Господнього, День матері тощо), а також ознайомила присутніх із книжковою виставкою «Найкраща музика - жива природа», у якій зібрано чимало цікавої літератури на природничу тематику.

 

Юні актори, учні 6-го класу гімназії ім. О. Партицького (класний керівник І. Козовіта), розповіли глядачам про екологічні проблеми сучасності, причини їх виникнення (сценка «Діалог Людини і Природи»); про те, як часто, роблячи щось заради власної вигоди, людина не замислюється, до чого це може призвести у майбутньому (сценка «Браконьєр і Фауна»). Присутні змогли заглянути у це майбутнє, переглянувши уривок із авторської п’єси «Земля. Втрачене майбутнє» у виконанні гуртківців «Екоса» Жидачівського міського ЦТДМ (керівник О. Баранкевич). Як заклик до роздумів прозвучали слова Айзека Азімова: « Коли наші нащадки побачать пустелю, на яку ми перетворили Землю, яке оправдання вони знайдуть для нас?».

На заході не можна було не згадати про ще одну екологічну катастрофу техногенного характеру – аварію на Чорнобильській АЕС. Незважаючи на знаний негативний вплив цих об’єктів на довкілля, вчені досі сперечаються з приводу вигоди експлуатації АЕС. Ідея сценарію передбачала дещо інший, філософський погляд на цю проблему: а може Чорнобиль – це пересторога? Можливо, остання? Пам’ятаєте, у Ліни Костенко: «В озонову дірку подивився Янгол: «Господи, скажи їм, щоб вони схаменулися».

Музичною прикрасою свята були пісні на екологічну тематику «Послухай музику Землі», «Моя Земля», «Зелена планета» у виконанні учнів Олі Гулій, Ліди Благої учнів 6-го класу гімназії (вчитель М. Стрийська).

А яке ж свято обходиться без ігор, тим більше, коли учасники ще зовсім юні та азартні? Тож присутні мали можливість зіграти в такі ігри як «Екологічне лото» та «Екологічний равлик», отримати цікаві екологічні сувеніри. Наприкінці заходу працівники бібліотеки організували для дітей солодкий стіл.

Можна сказати, що свято вдалося, коли всі веселі та щасливі. Та про успішність екологічних заходів можна судити ще й тоді, коли стане зрозуміло, що його учасники (причому не тільки діти, а й дорослі) починають усвідомлювати себе не чимось окремим від природи, а її частинкою; коли вимагаємо якихось прав для себе, не повинні забувати про права інших істот на планеті; коли будемо робити «зелені справи» не тільки під певні дати чи за указом президента, не для піару, а просто так, з власного сумління і не за «дякую». Бо суспільство розвивається нормально тільки тоді, «коли старші садять дерева, усвідомлюючи, що їм ніколи не сидіти в їхній тіні». А молоді? А молоді ніколи не зрубають дерева, яке посадив дідусь. Хотілось би…

Леся Баранкевич,

заступник директора з виховної роботи гімназії ім. О. Партицького.

Надрукувати