Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У Жидачеві один собака покусав людей, а інший роздирає кролів

Над ранком 24 квітня на подвір’ї родини Крехтюків, що в м. Жидачеві по вул. І. Богуна, величезний собака «хазяйнував» біля кролів. Поки господарі спали, нічний зайда, пошматувавши та вирвавши сітку на дверцятах кліток, розірвав 10 маленьких кролів, 6 великих, із яких 2 кролиці задушив.

Спершу, коли в редакцію повідомили про цей випадок, подумали, що це, мабуть,  з’явилася у місті "міфічна" чупакабра. Проте, перепитавши, з’ясували, що це таки собака, ще й породистий. Коли господар зранку вийшов у двір, побачив жахливу картину – величезний пес, розтрощивши дверцята кліток, знищив усіх кролів. Побачивши людину, тварина стрибнула на клітки й втекла. Розпачу власників не було меж.

- Були б знали, що таке станеться, то б усіх кролів порізали, - бідкається господня Марія Крехтюк.

- Що дивно, пес, не зачепив жодної курки, які теж були в клітках, навіть не пробував до них добратися. Хоча клітки з курми стоять на землі, а кролячі - на рівні людського росту, - розповідає зять Олег Гапун.

Собака «погостював» і в сусідів Михайловичів, де теж поживився кролятиною.

Родина Крехтюків просто в шоковому стані, по- перше, що втратили стільки домашніх улюбленців, а ще й через те, що зовсім нещодавно їхнє обійстя вже постраждало від нападу подібного собаки.

Перший напад тварини стався 4 квітня. Тоді серед білого дня по обіді на їхнє подвір’я забіг породистий собака, який кидався на все, що рухалось. Перед тим, як потрапити до Крехтюкі, пес, який прибіг із міста, зробив «рейвах» поблизу автозаправки, що на вул. Ходорівській. Пес, як кажуть очевидці, породистий, найімовірніше це московська сторожова, нападав на собак, а коли працівники автозаправки хотіли його відігнати, покусав і їх: одному пошматував коліно, другому - руку. Після цього здичавілий від люті собака забіг на подвір’я Крехтюків.

- Ми всі поховались до хати. Дивились з вікна, що робиться, а він скакав аж до вікна, - каже п. Марія.

- З нашого собаки не залишилось живого місця, на подвір’ї купа крові, - розповідає далі Олег. - Пробував його відігнати палицею, але пес не те, що не боявся, а вхопив палицю.

Зачинивши собаку-вбивцю на власному подвір’ї, Крехтюки зателефонували до міської ради, ті в свою чергу - до відділу міліції. На допомогу жидачівцям поспішив і голова товариства мисливців В. Люсак. Розлючену до шалу собаку застрелили.

Працівники ветмедицини взяли зразки тварини на предмет виявлення сказу. Як повідомили нам у ветеринарній лікарні, у вбитої собаки, за попередньою перевіркою, сказу не виявлено.

Чому містом розгулюють породисті собаки агресивних порід, які тероризують населення й завдають шкоди здоров’ю людей та домашніх тварин? Хто компенсуватиме людям моральну й матеріальну шкоду? Запитання до міської влади, правоохоронців та власників цих тварин.

До слова, досі не встановлено власника вбитого собаки. Тож виставляти претензії наразі немає до кого.

Нещодавно, 27 березня, на території Жидачева працівники комунального підприємства «Лев» м. Львова проводили відлов безпритульних та бездоглядних собак для подальшої їх стерилізації й розміщення у притулку для тварин.

Тоді, за інформацією міської ради, собаколови відловили понад 19 собак. Якщо з безпритульними тваринами якось можна впоратися, то як змусити власників домашніх тварин дотримуватись правил утримання чотириногих улюбленців?

Це б було можливо в тому разі, коли б у місті були та діяли затверджені Правила з утримання собак громадянами, підприємствами, установами та організаціями. Адже до затвердження таких правил їх зобов’язує Конституція та низка законів.

У цих правилах зазначено обов’язки та міру відповідальності за утримання собак дільничних інспекторів міліції, закладів ветеринарної медицини, органів санітарно-епідеміологічного нагляду; виконавчого комітету відповідної ради, суб’єктів господарювання, які здійснюють управління жилими будинками, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, голови квартальних комітетів.

Наразі ж, як зазначили нам у міській раді, вони керуються Правилами утримання собак у населених пунктах, затверджених розпорядженням голови Львівської ОДА від 15 серпня 1997 року.

До слова, породисті собаки, які належать фізичній або юридичній особі – члену кінологічної організації, підлягають обов’язковій реєстрації у загальній базі даних собак незалежно від реєстрації в організації. Крім того, власники собак, породи яких зазначені у додатку, повинні до або під час реєстрації, перереєстрації, укласти договір обов’язкового страхування відповідальності власників собак за шкоду, яка може бути заподіяна третім особам.

Оксана ФРАНКІВ.

Московська сторожова - породу вивели в післявоєнні роки у військовому розпліднику «Красная звєзда», де в якості вихідних були взяті три породи: сенбернар, кавказька вівчарка і російська ряба гонча. Новий вид поєднував у собі гарну зовнішність сенбернара, невибагливість у змісті та недовірливість до сторонніх кавказької вівчарки, хороший нюх, жвавість і витривалість російських рябих гончаків.

 


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин