Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Одні «сидять в Контакті», для інших Інтернет - це засіб пізнання і самовдосконалення

Учениця 11-Б класу Жидачівського НВК Іринка Кухта стала однією з переможниць Міжнародного конкурсу есе «Вирішення проблем, з якими стикаються діти у сучасному світі», оголошеного Х’юстонським університетом за сприяння Конгресу США у рамках проекту, втіленого Gulen Institute Youth Platform.

 

На завершенні 2011 року, 31 грудня, у пошуках цікавої інформації в Інтернеті Іринка натрапила на оголошення про конкурс есе. Теми про проблеми дітей їй, як учениці, достатньо знайомі, та й напрямків для вибору було аж 8. Тож, обравши тему «Подолання насилля над дітьми та недоступність освіти», взялася до роботи. Хоч у такому заході брала участь вперше, результат потішив. Нині її як переможницю запрошено до Сполучених Штатів Америки. Цього тижня ми поспілкувалися з Іриною.

 

- Чи важко було, бо, окрім того, що писати треба було англійською, сама тема є досить складною?

- Насамперед вивчила матеріали по цій темі, особливо дослідження та статистичні дані Генеральної Асамблеї ООН. А далі писала, що думала. Яку, на мою думку, політику треба провадити, щоб поліпшити ситуацію у цих напрямках у світі, бо ж проект міжнародний.

- В Україні тема подолання насилля над дітьми та недоступність освіти є актуальною?

- Звичайно. У нас є приховане насилля над дітьми. Тому треба, щоб діти знали, що вони не заслуговують на таке ставлення, знали, до кого вони можуть звернутися по допомогу, не боялися говорити про свої проблеми.

- Чи сподівалася ти на перемогу?

- Другого квітня зателефонували мамі на мобільний (причому мама нічого не знала, що я направила есе) і повідомили про результат. Я спочатку подумала, що це першоквітневий жарт. Але коли переглянула електронну пошту, переконалася, що все насправді. Як виявилося, із більше тисячі есе вибрали 37 найкращих, і моє в тому числі.

- Яка нагорода чекає на переможця?

- Нагородою за працю є поїздка з 27 травня по 2 червня в США на конференцію із конгресменами штатів по цих проблемах. А також екскурсії до Нью-Йорку та Вашингтона.

- Як сприйняла новину про поїздку ти і рідні, адже у тебе скоро незалежне оцінювання?

- Я завжди мріяла кудись поїхати, і таку нагоду пропусти шкода. Щодо незалежного тестування, то мова та історія випадають якраз на час поїздки. У цьому випадку зможу пройти тестування на додатковій сесії. Поїздка на міжнародну конференцію є вагомою підставою, щоб мені це дозволили. Рідні раді за мене хвилюються а друзі радять не пропустити такого шансу.

- Що можеш порадити своїм ровесникам?

- Звичайно, брати участь у всіх можливих конкурсах та проектах. Адже це, окрім усього, можливість побачити світ. Бо «в Контакті» - це не єдине, що є в Інтернеті.

Замість епілогу

Усе в цьому світі взаємопов’язане. У випадку з героїнею нашого матеріалу теж не обійшлося без руки долі. В Ірини є брат Андрійко. У вже далекому 2007 році ми підготували матеріал про Андрійка, оскільки він мріяв отримати від Миколая комп’ютер. Спільними зусиллями часопису і влади в особі тодішніх голів районної ради і адміністрації Романа Баліцкого та Ігоря Коса ця мрія хлопчика здійснилася. Користуючись саме цим комп’ютером, його сестра Іринка й стала переможцем міжнародного конкурсу і тим самим зробила хорошу промоцію для своєї школи, міста і держави. Так і хочеться сказати: робіть добро - і воно обов’язково добром повернеться.

Ольга Баран.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин