Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

На Жидачівщині готуються до відкриття вже третьої філії Львівської галереї мистецтв

Борис Возницький заопікувався історико-краєзнавчим музеєм Жидачівщини та продовжив алею Героїв України у Жидачеві

До осені в історико-краєзнавчому музеї Жидачівщини зможуть обладнати перші експозиції. А саме відкриття приурочать до ювілейної дати – 70-річчя з часу створення УПА. Принаймні такі сподівання та побажання висловили під час робочої зустрічі Герой України, директор Львівської галереї мистецтв Борис Возницький та керівники району.

 

9 квітня голова районної ради Ігор Кос, голова райдержадміністрації Сергій Коваль, міський голова Володимир Левко, наукові співробітники галереї мистецтв Володимир Пшик та керівник музею гетьмана України І. Виговського в Руді Степан Ревуцький обговорили з Борисом Возницьким основні питання, пов’язані з відкриттям у Жидачеві музею.

 

Сьогодні у приміщенні по вул. Міцкевича, тривають ремонтні роботи, проведено опалення. Кілька кімнат незабаром будуть повністю готові для розміщення експонатів. Найпершими серед тематичного наповнення музею, найімовірніше, будуть готові відділення, пов’язані із народним мистецтвом, відомими особистостями району, історією Жидачева. Власне, місто претендує на окрему експозицію, на цьому під час зустрічі наголосив В. Левко. Також він запитав у директора Львівської галереї мистецтв, чи можливо до костелу Успіння Діви Марії бодай на кілька днів «повернути» розп’яття Ісуса Христа. Адже римо-католицька громада міста готується до визначної події – святкування 400-ліття з часів будівництва своєї духовної кам’яної святині. У 1968 році хрест з фігурою було знято з стін храму і сховано в капличці на цвинтарі. Звідти фігуру забрали і розмістили в Олеському замку. Хрест згодом повернули до ко¬стел, але без розп'яття. Громада прагне повернути цю сакральну та історичну цінність.

У свою чергу Борис Григорович пообіцяв привезти частину історії міста на один день до Жидачева, щоб парафіяни мали змогу побачити реліквію. Але за умови, що будуть забезпечені заходи безпеки та охорони пам’ятки. Про повернення розп’яття Ісуса Христа до костелу Успіння Діви Марії мова не йде.

Також під час наради її учасники говорили про оновлення першої в районі філії Львівської картинної галереї – П’ятничанської вежі. З часу її відкриття минуло 17 років, тож пам’ятка потребує уваги. Зокрема планується укріпити та поновити міст до вежі (на це вже виділено дерево, зазначив С. Коваль). Негайної заміни потребують аварійні дерев’яні сходи, якими відвідувачі та туристи піднімаються до музейної зали. До слова, як зауважив Борис Григорович, планується оновити і саму експозицію П’ятничанської вежі.

Окремої і нагальної уваги потребує і дерев’яна церква у с. Бережниці. Щоб врятувати те, що від неї залишилося, потрібно негайно вживати певних заходів. В іншому разі цю сакральну пам’ятку - церкву Різдва Марії, витвір народного храмового будівництва з 1724 року, Жидачівщина втратить назавжди.

Не оминули увагою і подальший розвиток другої філії Львівської галереї мистецтв - музею гетьмана України І. Виговського в Руді. Цьогоріч Жидачівщина готується до традиційного фестивалю козацької пісні, який вже має обласне значення.

Цього тижня, зазначив Борис Возницький, з приводу музею І. Виговського у Руді та проведення фестивалю він матиме розмову із Президентом України, який відвідає Львів 12 квітня.

Після зустрічі-наради Борис Возницький погодився продовжити вдало розпочату часописом «Новий час» справу - закладення алеї Героїв України. Директор Львівської галереї мистецтв висадив і своє дерево - тис ягідний. Хвойне вічнозелене дерево для цієї нагоди люб’язно надала ГО «Еко-Довкілля».

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин