Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Писанковий дивосвіт

Як радує людське серце весняна пора. Тепле сонечко благовістило землю першими промінцями, до життя пробудилась природа, засонцелицилась, завеснянилася. Така пора дає наснагу до життя кожній людині.

Весняної днини у Ходорівській ЗОШ I-III ст. №1 відбувся семінар вчителів образотворчого мистецтва. Педагоги побували на екскурсії у шкільній майстерні, де ознайомились з виставкою декоративно-прикладного мистецтва. У творчій лабораторії вчителя трудового навчання Адама Голованича гості були вражені експонатами, які виготовили учні під його керівництвом. Спадщина, яку він надбав у майстерні - велика гордість не тільки школи, а й усього міста.

Виставка дитячих робіт стала справжнім відкриттям для учасників семінару. Виготовлені із природного матеріалу мистецькі витвори вразили й здивували присутніх. Тішили око відвідувачів кольорові аплікації з бісеру і різноколірних ниток, з тканини і скла, пір’я і каменю, вироби з гіпсу, тіста, дерева, виконані контурною і геометричною різьбою.

Та найбільшим подарунком стала писанка висотою у два метри.

 

Над її створенням кілька днів поспіль трудилися вчителі А. Голованич, В. Голованич, Р. Малик та учні С. Коцур, Н. Іваськевич, І. Голованич, М. Медюх, Т. Остапяк, А.Матушевська. «Моє завдання, - вважає вчитель, - показати споконвічну красу української писанки, не дати їй загинути, щоб нащадки знали: в Україні писанка завжди була у великій пошані».

 

Вчителі оглядали великоднє диво, фотографувалися, щоб поділитися враженнями від цієї краси у своїх школах. Встановлять писанку у школі, де ще недавно стояла різдвяна шопка, знову ж таки змайстрована руками А. Голованича і майстерно прибрана Н. Швець.

У приміщенні святкової зали витав дух передсвята. На столах зоріли схожі на крашанки свічечки, на великій тарелі, наче на подіумі, красувались писанки. Тут проходив майстер-клас з писанкарства.

Вчитель О. Баторик ознайомила присутніх із інтерактивними методами роботи на уроках образотворчого мистецтва, наголосивши, що образотворче мистецтво – це творчі уроки. До них треба старанно та наполегливо готуватись, адже: «мистецтво - це невід’ємна частина культури, художня діяльність особистості. У мистецтві відображається життя людей». Олександра Мирославівна розповіла, що застосовує найновіші інтерактивні методи проведення уроків: «Ланцюжок», «Пінг-понг», «Прес», «Вільний мікрофон», «Світська розмова», які продемонструвала на мультимедійному проекторі. Діти, яких вона навчає, є призерами районних, обласних конкурсів та фестивалів.

О. Баторик скромно зізналася, що прийшла на землю творити добро: вишивати, малювати, навчати дітей рідної мови, любити рідний край, віддавати їм часточку свого серця: «Все, що я вмію, хочу передати іншим, адже діти, яких навчаю, все бачать на моїх уроках». У своїй діяльності керується власним гаслом: «Прощай, шукай, роби добре для себе і для людей».

Створювати святковий настрій Великодня допомагала у майстер-класі «Диво писанкове» писанкарка Руслана Малик. Розписувати писанку її навчила мама. Цей цінний досвід передається у їхній родині від покоління до покоління, з року в рік удосконалюючись. Руслана Олексіївна успішно продовжує цю традицію вже декілька років, навчаючи писанкарському мистецтву молодь. Вона переконана: «Писанка – це щастя, радість, добробут, достаток у домі, оберіг щасливого життя, без якого не можна уявити своєї оселі». Вчителі, коли розписували писанки, раділи, як діти, адже для декого ця писанка – перша у житті!

Так всі б творили й до вечора, якби не втрутилася директор школи Надія Голованич: «Добре й легко працювати з такими творчими особистостями. Ці люди змалку відчули божественний поклик до певної справи. Доклавши багато зусиль, стали справжніми вчителями. У мене розквітає душа, а на серці спокійно: кожен на своєму місці».

Підсумок семінару зробила методист районного відділу освіти Наталя Кулик: «Не загинути таким талантам, які розквітають у душі кожного українця. Краса, яку ми побачили у вашій школі, – вражаюча. Цю писанку, яку зробила сама, вважаю найдорожчим цьогорічним подарунком. Вона для мене – незбагненне диво. Навіть сонячного Великодня світ стане від неї ще світлішим. Учителі ж вашої школи прикрашають життя результатами своєї творчості, світлими задумами і планами на майбутнє».

Марія Пеліховська, вчитель української мови та літератури.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин