Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Майстри пташиних помешкань

У Жидачеві екологічна ситуація не з найкращих в області. Проте, якщо про це тільки говорити, нічого не зміниться.

"Люби природу не для себе, люби для неї...", - писав М. Рильський. Саме так поступають учні Жидачівського НВК.

Турбота про птахів – це не тільки екологічна проблема. Адже це частинка нашого життя, нашої культури, нашого світовідчуття.

 

За словами директора навчально-виховного комплексу, загально-освітньо-дошкільного навчального закладу Лесі Цан, у школі щороку з нетерпінням чекають проведення акції «Успадкуй своє ім’я», яка триває вже п’ять років. Школярі закладають парк – висаджують дерева в урочищі «Гора».

 

Результатом є сосновий гайок, який заклали і доглядають також учні. Цього року тут буде відкрито зелений клас просто неба, де згідно з навчальною програмою діти вивчатимуть біологію та українську літературу, спілкуватимуться з природою.

А з приходом весни на подвір’ї НВК щорічно – свято. Діти зустрічають птахів, розвішуючи шпаківні у шкільному саду. До цього заходу готуються дуже ретельно.

– На уроках трудового навчання взимку ми виготовляли годівнички, а зараз – пташині помешкання для синичок, горихвісток, мухоловок, навіть для стрижів, – наголосив старший вчитель Володимир Топилко. – Найбільше виготовили будиночків для шпаків, адже вони облюбували шкільний сад. Діти використовували підручний матеріал: обаполи, некондиційні сухі дошки. Учень 9-Б класу Андрій Булавінець приніс на урок із батьківської домашньої бібліотеки «Книгу домашнього умільця». Усі гуртом прочитали у ній розділ «Пташині будиночки», а тоді – до роботи. Його однокласник Андрій Юрків напередодні знайшов дупляву колоду з вільхи. З такого матеріалу вийшла хатинка, найбільш схожа до природної. Отож і він став переможцем шкільного конкурсу на найкращу шпаківню.

Поспілкувавшись з юними умільцями, почув, що усі щілини обов’язково замазують глиною, дах має бути знімним, щоб раз у рік можна було «прибрати» у будиночку. У пташиній хатинці передня стінка повинна бути шороховатою, щоб пташці було легше вийти із неї, для цього роблять невеличкий нахил уперед. У будиночку, підвішеному з нахилом, назад птахи, як правило, не поселяються, так як і у виготовлених із свіжоструганих або пофарбованих у яскраві кольори дошок.

На початку лютого в області завершилася акція «Зроби годівничку — збережи життя пташці». Загалом понад півсот¬ні учасників прибуло на підбиття підсумків акції та нагородження переможців.

Ігор ТАБІНСЬКИЙ.

Фото автора

На фото: старший вчитель, вчитель трудового навчання Володимир Топило з учнями.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин