Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У Рогізні відновлюють призабуті традиції

Головне завданням органу самоорганізації населення «Рух громади в с. Рогізно» - збереження та відновлення національних традицій. Ініціативна група бере участь в проекті «Орган самоорганізації населення як інструмент вирішення проблем сільських громад», що виконується ЗУРЦ за підтримки Програм розвитку ООН і Міністерства закордонних справ Данії.

Завдяки цьому мікропроекту стало можливим відновити вже призабуте мистецтво лозоплетіння. У селі створено гурток, який відвідують люди різного віку. Є серед них і жінки. Вироби з лози є окрасою будь-якого інтер’єру. Проблем із сировиною немає, адже в Рогізні росте понад шість видів різної лози, але не всі з них є придатними для використання. Охочих навчитися цій простій, але доволі клопіткій справі не бракує, тому що десь із діда-прадіда в кожній родині вміли виплести кошика для домашніх потреб, а то й плота загородити. Та минали роки, і народні промисли забувалися, відходили разом із майстрами.

Започаткувати відновлення цього ремесла самотужки важко. Та завдяки мікропроекту та консультативній підтримці ЗУРЦу наша громада має змогу відродити це давнє ремесло. Підтримати нас доброю порадою і надати фахову консультацію погодився майстер із смт. Гніздичева Андрій Богданович Брила. З його допомогою вже відбулося кілька занять гуртка. Закуплено необхідні інструменти, заготовлено лозу. Спільними зусиллями братимемося за виготовлення спершу простих, а згодом складніших виробів. Сподіваємось, що завдяки наполегливості мешканці села зможуть прикрасити своє житло виготовленими власноруч виробами.

Галина ВІЛІНСЬКА, голова ОСН «Рух громади с. Рогізно».


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин