Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Ясень в діаметрі 1,5 метра!

Дві машини дров і добротний стіл «успадкував» житель Кнісела після того, як зрізав старого ясеня, якого сімдесят п’ять років тому висадили у господі його батьки.

 

Збудувати дім, посадити дерево – це дві речі, які за своє життя має зробити чоловік. Практично немає господи, біля якої б не ріс сад чи бодай одне дерево. Але ж посадити пагінець – може кожен. А що робити, коли з нього виросте величезне дерево й під час найменшого пориву вітру загрожуватиме впасти на дах вашого будинку? Справді, як дати раду деревам, які ростуть у важкодоступних місцях, до яких під’їхати не можна, хіба підійти чи підлетіти.

 

Нещодавно з такою дилемою зіткнулися жителі с. Кнісела. Сусіди, які живуть, як то кажуть, хата в хату, довго мізкували, як же зрізати 75-річного ясеня, що виріс між будинками та господарськими прибудовами, й при цьому нічого не поруйнувати. Найбільше сушив голову 65-річний Іван Дорошенко, адже на його обійсті батьки колись висадили цього розлогого красеня, що сьогодні не дає спокою і йому, й сусідам, нависаючи своєю кроною буквально над їхніми головами.

Думав викликати спеціальну техніку, але ж під’їхати до ясеня-велетня нема, як вже не кажучи про те, щоб проводити якісь маневри. Вже наважився господар самотужки вилізти на дерево й зрізати гілляччя. Та піднявшись на кілька метрів, зрозумів, що життя дорожче.

Його сусід - молодий господар Михайло Качмарський теж намагався вирішити цю проблему й згадав про свого товариша із м. Золочева Богдана. Він, мовляв, працював у лісі, тож знає, як спускати дерева. Михайло покликав товариша на допомогу.

Господарі та хлопці, які прийшли на допомогу, не йняли віри, з якою легкістю і майстерністю Богдан, наче акробат гілку за гілкою, спускав додолу старезний ясень. І все це чоловік робив лише за допомогою альпіністського спорядження, канатів та пилки. Сам заліз на дерево й кількома вправними рухами, обв’язував потрібну гілку, обрізав ', керуючи помічниками, що тримали натягнуті канати, вказував, на яке місце її покласти. Таким чином дерево, що росло пострахом стільки років, було успішно зрізано без найменшої шкоди для господарських будівель та людей.

З самої лише крони дрова помістилися на дві машини, вже не кажучи про сам стовбур. З основи дерева може вийти гарний стіл, адже діаметр стовбура 1 м 15 см, а в місці розходження крони і всі півтора метра.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин