Багатодітні матері Жидачівщини чекають від Президента визнання

Жителька с. Мазурівки Віра Миколаївна Мельниченко вже п’ять років як здала необхідні документи й очікує на те, щоб їй, нарешті, надали статус «матір-героїня» і виплатили одноразову допомогу. Минулого року вона зверталась навіть на урядову гарячу лінію. Проте, крім відписки від чиновників, мовляв, «як тільки Президент підпише відповідний указ, вас одразу повідомлять», нічого не отримала.

 

Жінка народила та виховала п’ятеро дітей, сьогодні вже розміняла сьомий десяток. На невелику пенсію ще утримує господарство. Проте вік бере своє, хвороби допікають, на аптеку не вистачає. Діти допомагають, але й у них є свої сім’ї й свої потреби. Жінка хоче знати, скільки ще їй доведеться очікувати.

 

Жителька с. Руди Ольга Ланчак народила та виховала шестеро дітей. Необхідні документи на присвоєння звання матері-героїні подала в 2009 році. Але до цього часу жінка очікує на своє законне право отримати цей статус.

Таких, як Віра Миколаївна та Ольга Михайлівна, в районі багато. Більшість багатодітних матерів - уже літні люди, вони отримали свій статус ще за радянських часів.

Як повідомляє офіційний сайт глави держави, з початку 2012 року Президент підписав Указ про присвоєння почесного звання «Мати-героїня» 10 тисячам матерів.

Але лише двоє багатодітних жінок з нашого району потрапили у цей список.

Надрукувати