Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Кращі мовознавці навчаються і в школах Жидачівщини

Протягом місяця в школах району триватимуть тижні мови, присвячені Міжнародному дню рідної мови і дню народження Лесі Українки. У кожному навчальному закладі проходять заходи, спрямовані на вивчення та популяризацію української мови.

 

Як розповіла методист районного методичного кабінету відділу освіти, вчитель-словесник Ольга Мирославівна Прокопів, з метою заохочення дітей до читання у школах району проведено заходи з формування читацьких та мовленнєвих компетентностей.

15 лютого відбулось одразу два семінари на теми «Формування читацьких компетентностей молодших школярів» у Кам’яному» та «Концептуальні підходи до розроблення змісту й організації процесу формування професійної мовної компетентності» в Залісках.

Подібні заходи відбулись й у Грусятицькій, Квітневій, Ходорівській №3, Заболотівецькій загальноосвітніх школах.

Педагоги дбають про високий мовленнєвий рівень учнів, прищеплюють їм любов, шану до рідного слова. Це клопітка й відповідальна робота, що потребує насамперед якісних знань, творчого підходу до роботи, викладу матеріалу, щоб зацікавити, заохотити до вивчення рідної мови. Для цього педагоги працюють з учнями не лише на уроках, а й організовують тематичні семінари, зустрічі з цікавими й відомими людьми (нещодавні зустрічі із Іриною Фаріон, Марією Чумарною, Андрієм Курковим), заохочують дітей брати участь у різноманітних конкурсах, олімпіадах. Щорічно на високому організаційному рівні відбуваються свята рідної мови, конкурси ерудитів, науково-практичні конференції «Українська мова – краса і сила», «О, слово рідне, хто без тебе я!», читацькі конференції, заходи, приурочені дню народження поетеси, драматурга Лесі Українки.

Результати такої педагогічної наполегливої праці не забарилися. Впродовж дванадцяти років учні Жидачівщини є постійними учасниками найпрестижнішого Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. Петра Яцика. Цьогоріч ми теж можемо пишатися здобутками наших дітей. Аж троє переможців обласного етапу цього конкурсу представляють наш район. Це учні гімназії ім. О. Партицького Анастасія Бережнюк (вчитель Михайло Костик), Юлія Миронова (Мирослава Щигель) та випускниця Галина Мигович (Ольга Прокопів).

Всі троє взяли участь у Всеукраїнському етапі конкурсу й з нетерпінням очікують успішних результатів. Гадаю, по-іншому й бути не може, тож ми бажаємо дівчаткам успіху.

Високий рівень знань продемонстрували на обласному відборі конкурсу ім. Т. Г. Шевченка й учні Жидачівської ЗОШ №2. Двоє учнів увійшли в призери конкурсу, перше місце виборола учениця 8 класу Яна Лико (вчитель Ольга Балита), треті місця посіли учень 10 класу цієї школи Олег Мацук та учениця 7 класу гімназії Анастасія Бережнюк (Михайло Костик).

Не залишились без відзнак наші учні й на Всеукраїнській олімпіаді з української мови та літератури. Друге місце тут виборола учениця 8 класу гімназії Віта Щигель (вчитель Ольга Прокопів), третє – учениця 11 класу Журавнівського НВК «СЗШ-ліцей» Ярина Семчишин (вчителі Любов Пристайчук і Леся Рібун) та учениця 11 класу гімназії Галина Мигович (Ольга Прокопів).

18 лютого переможці обласного етапу мовно-літературного конкурсу ім. Т. Г. Шевченка демонстрували свої знання вже на всеукраїнському відборі. Тож побажаємо їм найвищих результатів.

А сьогодні юні переможці поділяться із читачами своїми враженнями від участі у таких іменитих та престижних заходах, а також своє ставлення до значення мови у житті людини.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин