Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Діти війни мають право пільгового проїзду

Нещодавно до редакції звернулась жителька с. Дем’янки-Наддністрянської Ірина Йосипівна Щур, яка запитує, чи вона як «дитина війни», пенсіонер має право пільгового проїзду в маршрутках і в яких саме.

 

Відповідь їй надала начальник відділу управління праці та соціального захисту населення Жидачівської РДА Наталія Салій.

 

- Чинною постановою Кабінету Міністрів України від 17.05.1993 року № 354 «Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування» зазначено, що вводиться безплатний проїзд для пенсіонерів за віком на міському транспорті загального користування (крім метрополітену та таксі) та приміських маршрутках.

Законом України «Про соціальний захист дітей війни» (ст. 5) люди, які належать до цієї пільгової категорії, користуються безплатним проїздом усіма видами міського, пасажирського транспорту, автомобільного транспорту загального користування у сільській місцевості (такого виду транспорту в районі немає), залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських маршрутів у межах області за місцем проживання.

Послуги із перевезень фактично мають надавати всі перевізники незалежно від видів сполучень (міські, приміські, міжміські). У Законі України «Про автомобільний транспорт» не вказано прямо, що перевізник міжміського сполучення не може перевозити пільговиків певних категорій, як, наприклад, дітей війни.

Більше того, за словами Н. Салій, управління соціального захисту укладає із перевізниками угоду про відшкодування втрат від пільгових перевезень. В цій угоді серед іншого зазначено: пункт 8.1 «У зв’язку з малою кількістю приміських маршрутів усі міжміські маршрути здійснюють перевезення пільговиків у режимі приміських маршрутів». Така угода укладається із перевізником, зареєстрованим на території району. У нашому випадку - із «Жидачівавтотрансом».

Перевізник подає до соцзахисту свої розрахунки, що формуються на основі розпорядження голови ЛОДА, у яких зазначає суму компенсації за пільговий проїзд окремих категорій громадян на приміських маршрутах. Тобто перевізнику відшкодовуються із держаного бюджету кошти. Цьогоріч ця сума при затвердженні районного бюджету становить 382 тис. грн.

Крім цього, з кожним перевізником укладається окрема угода про організацію перевезень, де також регламентуються пільгові перевезення пасажирів. Кожний перевізник отримує від Міністерства транспорту та зв’язку відповідний дозвіл, за яким він зобов’язується дотримувалися зазначених вимог, зокрема: забезпечувати безпечне користування послугами пасажирського автомобільного транспорту, належну якість послуг, культуру обслуговування пасажирів, своєчасність їх перевезення й зберігання багажу, а також пільгові перевезення в установленому законодавством випадках, дотримуватись розкладу та схеми руху. Тільки за дотримання таких вимог перевізнику видається дозвіл на перевезення пасажирів.

 

Тож, за словами спеціаліста управління соціального захисту, відмова водіїв перевозити безкоштовно пасажирів, котрі користуються пільгою «дитина війни», не вмотивована. Наталя Салій у випадку відмови радить пасажирам звертатися із скаргами на неправомірні дії водіїв безпосередньо до управління соціального захисту або до Жидачівської РДА.

В управління соцзахисту зареєстровано 10753 особи, які мають право на пільгу «дитина війни».

Категорії пільговиків, які мають право на пільговий проїзд:

Ветерани війни (учасники бойових дій, учасники війни, члени сім'ї загиблого учасника бойових дій) - безкоштовно на приміських та міжміських маршрутах.

Інваліди війни 1,2,3 груп та супроводжуючий інваліда війни 1-ї групи - безкоштовно на приміських та міжміських маршрутах.

Ветерани війни УПА (інваліди війни УПА. учасники бойових дій УПА) - безкоштовно на приміських, міжміських, внутріобласних маршрутах.

Ветерани військової служби, внутрішніх справ, державної пожежної охорони, державної служби спецзв'язку та захисту інформації України, вдови (вдівці) померлих ветеранів вищеперечислених категорій - безкоштовно на приміських маршрутах, один раз на рік на міжміських маршрутах при наявності талона.

Особи, звільнені з військової служби, які стали інвалідами під час проходження військової служби, - безкоштовно на приміських маршрутах, 50% знижка на міжміських маршрутах.

Ветерани праці - безкоштовно на приміських маршрутах.

Герої України, Герої Радянського Союзу, повні кавалери ордена Слави, ордена Трудової Слави, нагороджені чотирма і більше медалями «За відвагу», Герої Соціалістичної Праці, удостоєні нього звання працю у період ВВ війни 1941-1945 рр., вдови(вдівці) та батьки померлих осіб, які мають особливі заслуги, - безкоштовно на приміських та міжміських маршрутах.

Громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до категорії 1 та 2, діти-інваліди, інвалідність яких пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи, дружини (чоловіки) та опікуни дітей померлих громадян, смерть яких пов'язана і Чорнобильською катастрофою, - безкоштовно на приміських маршрутах.

Судді у відставці - безкоштовно на приміських маршрутах.

Пенсіонери з числа слідчих прокуратури - безкоштовно на приміських маршрутах.

Діти віком до 6 років без права зайняття ними окремого місця - безкоштовно.

Діти віком від 6 до 14 років - знижка 25% вартості у період з 1 жовтня по 15 травня.

Діти війни - безкоштовно на приміських маршрутах.

Діти-сироти - безкоштовно на приміських маршрутах.

Діти з багатодітних сімей - безкоштовно на приміських та міжміських маршрутах.

Жертви нацистських переслідувань - безкоштовно на приміських маршрутах.

Інваліди 1,2,3 груп, супроводжуючі інваліда 1 групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого) - безкоштовно на приміських маршрутах, на міжміських маршрутах знижка 50% вартості у період з 1 жовтня по 15 травня.

Інваліди по зору 1,2 груп, супроводжуючі інвалідів по зору 1 групи – безкоштовно.

Реабілітовані громадяни, які стали інвалідами внаслідок репресій або пенсіонерами, відповідно до абз. 8 ст. 6 Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні» - безкоштовно на приміських маршрутах.

Жертви нацистських переслідувань - безкоштовно на приміських маршрутах.

Особи, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, вдовж (вдівці) та батьки померлих осіб даної категорії - безкоштовно на приміських маршрутах, один раз на рік на міжміських маршрутах за наявності талона.

Особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, вдови (вдівці) та батьки померлих осіб даної категорії - безкоштовно на приміських маршрутах, один раз на рік на міжміських маршрутах за наявності талона.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин