Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Рушник Національної Єдності побував на Жидачівщині

Кілька років тому ми писали про етнографічно-культурний, національно-творчий захід – вишивання Рушника Національної Єдності.

Протягом кількох місяців із власної ініціативи близько 500 кращих майстринь народної вишивки з усіх регіонів України, Києва, Автономної Республіки Крим і Севастополя, а також Львівщини вишивали Рушник, використовуючи національні візерунки. Обов’язковий елемент виробу — Герб України, розміщений у центрі полотна. Другий обов’язковий елемент — 27 кольорів, що нагадують свої природні аналоги і символізують адміністративні центри України. Вишивати Рушник почали на острові Хортиця у Запоріжжі, завершальний стібок було нанесено в Києві. Всенародний витвір презентований до Дня Незалежності України.

За задумом автора ідеї та головного натхненника Тамари Степаненко, цей Рушник символізуватиме об’єднання і примирення українців.

До його вишивання долучились і наші майстрині - керівник гуртка вишивки у Піддністрянській школі, завуч із виховної роботи Людмила Хлопоніна та її учениця Василина Слівінська, голова Союзу українок м. Ходорова Ірина Лозинська. Член Союзу українок, уродженка с. Заріччя Любов Камінська розповіла про участь Львівщини та представників Жидачівщини у створенні Рушника Національної Єдності.

20 січня у Жидачівському МБК «Папірник» відбулась презентація Рушника. Акція була приурочена до Дня Соборності України. Рушника Національної Єдності, який привезло до Жидачева у скрині з Петриківським розписом подружжя Микола та Тамара Степаненки, заледве зміг поміститись на сцені. Символічний оберіг України довжиною 9 м 30 см вражав багатством вишитя та символікою. Про історію творення та значення Рушника розповів присутнім п. Микола, а про багатство та культурологічне, національно-творче значення української вишивки – п. Тамара. Також вона продемонструвала зразки сучасного одягу, взуття, виготовленого із натурального полотна з льону та коноплі, оздобленого вишивкою. Дизайнерські речі майстрині продемонстрували жидачівські дівчата, які виглядали в такому одязі дуже модно й стильно.

Презентація українського символу на Жидачівщині стала можливою за сприяння та участі колишнього народного депутата України та посла України в Канаді Ігоря Осташа. Він зазначив, що витвір українських майстринь мали змогу побачити й українці Канади, працівники українського посольства.

Ігор Осташ привітав жидачівців із Різдвяними святами й виконав під супровід гітари та губної гармошки пісню «Пісня про рушник» й разом із учасниками заходу та глядачами заколядував.

Цього ж дня презентація Рушника Національної Єдності відбулася у Народному домі м. Ходорова.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин