Щоб лікувати дітей, треба стати для них трохи мамою

Якщо у сім’ї із трьох чоловік є гроші на дві булочки, то мама і тато ділять одну навпіл, а цілу дають дитині. Так повинно бути і у лікарні. Дитячому відділенню потрібно приділяти більшу увагу.

 

Не той, хто закінчив медичний вуз, вважається лікарем за покликанням, а той, хто в будь-яку хвилину здатен прийти на допомогу людині, хто все своє життя присвятив охороні здоров’я інших. А коли йде мова про дітей, то й поготів.

 

Мирослава Угрин з 1986 року очолює дитяче відділення Жидачівської ЦРЛ. У її трудовій книжці лише один запис, зроблений у нашій районній лікарні. З тих пір спливло більше 20 років — чималий відрізок життя. За весь цей час лікар М. Угрин зарекомендувала себе як досвідчений, висококваліфікований спеціаліст, який має великий практичний досвід і навики, відмінну теоретичну Й практичну підготовку. До того ж на досягнутому медик не зупиняється. Професіоналізм, чуйність та уважність, притаманні Мирославі Степанівні, створили їй беззаперечний авторитет серед пацієнтів. Їх любов та повагу вона заслужила з самого початку своєї лікарської практики й примножує досі. Професійне зростання і внесок Мирослави у розвиток дитячого відділення не залишились непоміченими. Майже щороку її відзначають почесними грамотами, подяками та преміями від керівництва медичного закладу, району, а також управління охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації.

- На що ви як керівник дитячого відділення звертаєте найбільшу увагу у своїй роботі?

- На все. На хворого, догляд за ним, на харчування. Важливо навести контакт із дитиною, щоб вона дала себе послухати, подивитися горло, підключити крапельницю. А крім цього - організація роботи у колективі. Специфіка нашої роботи потребує особливого контролю. Проте у нас працюють висококваліфіковані спеціалісти. Майже усі з вищими категоріями та стажем роботи 15-20 років. Я наголошую, що не завжди головне вміти зробити ін’єкцію, а потрібно вміти доглянути особливо таких пацієнтів, як у нас.

- Хто лікується у вас найчастіше?

- Наші пацієнти віком від п’яти днів до 18 років. Дуже багато, особливо зараз, допризовників. Всі діти, від яких відмовились батьки, а також недоглянуті направляють до нас.

- Чи трапляється, що ви не можете надати необхідної допомоги через брак апаратури чи медикаментів?

- Діти потрапляють із різними патологіями. Першу допомогу ми завжди надаємо. Якщо є потреба у додатковому обладнанні, викликаємо реамобіль, який транспортує пацієнтів у обласні клініки. Були випадки отруєння, коли ми не можемо провести діагностику, тому також звертаємось до обласних спеціалістів. Не можна сказати, що оснащення відділу в ідеальному стані, проте є все необхідне для надання першої допомоги. У нас є гарний фізкабінет, у якому сучасні інгалятори. І такого парафінового нагрівача, як у нас, ні у кого немає.

- На що вистачає коштів, які передбачаються у районному бюджеті. І звідки отримуєте ще допомогу, щоб забезпечити роботу відділення?

- Коли розподіляють кошти, я завжди наводжу приклад, що якщо у сім’ї із трьох чоловік є гроші на дві булочки, то мама і тато ділять одну пополам, а цілу дають дитині. Так повинно бути і у лікарні. Дитячому відділенню потрібно приділяти більшу увагу. Ще до минулого року лікування дітей віком до одного року, сиріт та дітей з багатодітних сімей проводилось за рахунок бюджетних коштів. Всіх інших - за кошти батьків. З 2011 року за кошти бюджету тільки основне лікування для дітей до одного року життя (з районного бюджету на медикаменти на лікування хворого на день виділяється 1 гривня, на харчування - 1,88).

А відділення - це ще й інші видатки. Це і поточні ремонти, ліжечка, лампочки, умивальники й таке інше. Тому доводиться залучати додаткові кошти, шукати спонсорів, іноді виходимо із ситуації за рахунок власного ентузіазму колег.

Із розумінням ставляться до проблем відділу Ігор Ковалець, Ігор Чорнейко. Ще жодного разу вони не відмовили у допомозі: лаки, фарби, які необхідні для поточних ремонтів, - від них. Підприємець Роман Голуб посприяв у придбанні дуже важливих для нас ваг і холодильника. А генеральний директор ТзОВ «Основа папір» Олександр Пітула зразу відгукнувся на потребу відділення у ліжечках. І вже незабаром наші пацієнти матимуть 12 нових ліжечок з матрацами. Ще 10 таких ліжечок пообіцяв Олег Канівець. Особливо хочу відзначити, що всі ці кроки, які робляться назустріч відділу, свідчать про добре серце і діловий підхід до вирішення проблем. Цим людям не потрібно нагадувати прохання двічі. У пошуку спонсорів допомагають і головний лікар, і влада, та і самі батьки пацієнтів, які, як ніхто, бачать потреби. Таким чином ми проводимо ремонти, облаштували душову кабінку для матерів та персоналу. Колись у нашому приміщенні була поліклініка, і щоб зробити його затишним як для пацієнтів, так для персоналу, потрібно було докласти зусиль. Не байдужі до проблем відділу і прості жителі. Овочі допомагають заготовляти сільські ради. А одна бабуся, яка прочитала у «Новому часі», що у дитячому відділенні лежать діти-сироти, щонеділі приносила їм вареники. Сам медперсонал не раз підгодовує таких дітей, приносить одяг. У сестри-господині на непередбачені випадки цілих два мішки дитячого одягу.

- Ваше бачення роботи та розвитку відділення у перспективі?

- У відділення придбано дуже потрібний штучний біохімічний аналізатор. Після його встановлення буде достатньо краплі крові, щоб зробити діагностику. Це полегшить обстеження пацієнтів. У нас є можливість проведення УЗД, однак необхідна ще й фіброскопія для найменших пацієнтів. Треба дообладнати також палату інтенсивної терапії, відремонтувати другий поверх. Планів і проблем багато. Щоб був гарний стаціонар головне - знайти кошти.

Від себе хочемо також подякувати всім, кому не байдужі проблеми дитячого відділення. Тим, хто має можливість і бажання допомогти, тут завжди раді.

Розмовляла Ольга Баран.

Надрукувати