Зелений туризм на Жидачівщині. Перспективи є…

Розмови про організацію зеленого туризму в районі точаться вже давно. Проте справа наразі не заходить у практичну площину.

На папері розроблена ціла стратегія по розвитку туризму Жидачівщини до 2015 року, яка й визначає становлення туризму та рекреації у районі. Одним із головних завдань її є здійснення комплексу заходів, які б сприяли становленню та розвитку туристичної інфраструктури, впровадженню та популяризації туристичних програм.

 

Жидачівський район включено у Передкарпатський рекреаційно-туристичний район Львівщини, до якого входять, крім нашого, Самбірський, Дрогобицький, Стрийський, Миколаївський райони.

 

Перспективи Жидачівщини окреслили у відділі культури й туризму, зазначивши, що «сьогодні район має всі можливості стати одним з туристичних куточків області».

Для цього є передумови, принаймні туристам у нас нудно не буде. Адже, за інформацією відділу культури і туризму, в районі проводиться фестиваль козацької пісні на території музейного комплексу «Родовий маєток І.Виговського у с. Руда», розроблено туристичний маршрут «Жидачівська петля», неповторні природно-ландшафтні зони (Подорожне, Бакоцино, Діброва, береги річок Стрий та Дністер), є пам’ятки дерев’яної сакральної архітектури (Кохавино). Різноманітні водні ресурси сприятимуть розвитку водного туризму на р. Дністер та її притоці р. Стрий, відпочинку біля води рекультивованих озер у Подорожному, рибальства – озерний комплекс Дністерської низовини. В районі добре збережений комплекс городищ 11-13 ст., що може сприяти розвитку історичного туризму, та велика кількість об’єктів історико-культурної спадщини. П’ятничанська вежа, архітектурні пам’ятки Ходорова, Журавна, Лівчиць складають великий туристичний потенціал, який досі використовувався неефективно. У перспективі організація зеленого, сільського туризму.

Достатньо добре розвинуті громадське харчування, транспортна інфраструктура, облаштування доріг.

Серед цілей на 2012 рік відділ культури і туризму визначає забезпечення державного стимулювання розвитку внутрішнього в’їзного туризму, створення конкурентноспроможного національного туристичного продукту. Для цього в районі серед іншого передбачено відкриття агроосель для розвитку сільського (зеленого) туризму, проведення реконструкції автомобільних доріг до туристичних центрів, створення інформаційної бази даних щодо наявних туристичних об’єктів – історико-культурних пам’яток району.

Про перспективи розвитку туризму, й зокрема зеленого, говорять і громадські організації. Наприкінці минулого керівник Галина Козяр ГО «ІКТ» Дзвін» провела для жителів сільської території тренінг із організації зеленого туризму на прикладі агроосель Сколівщини. Семінар проходив у рамках проекту «Сильна громада - освічена громада», який реалізується ГО «Історико-краєзнавчим товариством «Дзвін» за підтримки Представництва німецької неурядової організації «Німецьке об’єднання народних університетів» (dvv international).

- Це перший з серії тренінгів, які ми підготували для сільських мешканців Жидачівщини. У районі сільський зелений туризм – це один з нових і перспективних напрямків розвитку регіону для поліпшення добробуту та зайнятості населення. Містечка і села в районі впроваджують туристичні маршрути та місця відпочинку. Але, на жаль, такі місця можна порахувати на пальцях. Сільські жителі ніколи раніше не займалися розвитком сільського зеленого туризму і поки що не сприймають це явище серйозно. Місцева влада теж ніяк не може зрозуміти, що туризм, пов'язаний з проживанням туристів у будинках сільських жителів, дозволяє розвивати цей вид діяльності практично без витрат державних коштів, - зазначила голова громадської організації Галина Козяр.

Під час тренінгу його учасники мали змогу ближче ознайомитися із тим, що собою являє агросадиба, як розвивається сьогодні сільський туризм у прикарпатському регіоні, почути про сильні та слабкі сторони організації такого виду діяльності. Вони обговорили перспективи організації зеленого туризму на Жидачівщині, визначали привабливі та цікаві напрямки діяльності.

- Успішний розвиток зеленого туризму в Жидачівському районі допоможе сільським громадам вирішити проблеми із зайнятістю сільського населення, в першу чергу жінок. Крім того, він стимулює охорону визначних пам'яток, сприяє збереженню місцевих звичаїв, фольклору та народних промислів. Саме ці тези ми намагаємось донести до учасників у ході наших тренінгів, - підкреслила співзасновник громадської організації «ІКТ «Дзвін» Галина Чайка.

Оксана ФРАНКІВ.

Надрукувати