Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У Руді для вертепу пошили нову одежу

Цього року в селі Руді на Різдвяні свята буде особливо весело та радісно, адже вітатимуть односельців аж два вертепи. Саме у ці передсвяткові дні його учасники активно й відповідально готуються до дійства: розучують слова основних героїв та приміряють нові костюми. Так, так, саме для цього Різдвяного святкового дійства спеціально пошили нові костюми. Два тижні день у день фантазувала та шила нову одежу для царів, Ірода, воїнів і пастирів жителька Руди Ярослава Лисишак.

Клопітка й відповідальна робота приносила п. Ярославі відчуття радості від того, що люди прагнуть змін, тягнуться до духовного, не зациклюючись на матеріальному. Особливо радіє майстриня, що цього прагне молодь, яка стає рушієм змін у селі.

Дорослий вертеп не ходив у селі, певно, років із десять, згадують п. Ярослава та її сестра Зеновія. Пригадують також, що десь з 50 років тому при пожежі згоріла хата, в якій зберігалися усі костюми для вертепного дійства. З часом шили нові.

- У нашому селі будують церкву, тому вирішили організувати два дорослі вертепи, щоб звіщати людям не лише в Руді, а й у довколишніх селах про радість народження Сина Божого, а зібрані пожертви учасники вертепного дійства офіруватимуть на будівництво храму. Приємно, що до організації долучається молодь навіть цілими сім’ями. Люди приносять тканину, допомагають чим можуть, - каже Ярослава Володимирівна.

Колись до храму в Руді сходилися на молитву жителі Лівчиць, Ганнівців.

- Любо було дивитися, як із Лівчиць жінки приходили всі у вишитих костюмах, чоловіки - у вишитих сорочках, - з приємністю згадує п. Ярослава.

Цікаво, що п. Ярослава за фахом інженер-конструктор, а шити, каже, навчилася від матері - це в сім’ї спадкове. А взагалі під час нашої з п. Ярославою розмови виявилося, що вона настільки багатогранна, талановита й щира особистість, яких сьогодні важко відшукати. Попри нелегку долю, що супроводжувала її через життя, Ярослава Володимирівна не втратила життєлюбства. Вона не з чуток, а на власних плечах відчула весь тягар заробітчанського життя, коли сама мусіла виховувати двійко дітей, згодом онуків. Сама зі своєї праці та за власним проектом збудувала дім, в якому є затишок, тепло й гостинність. Допомагає їй доводити до ладу оселю її чоловік, якого вона зустріла в своєму житті не так давно, в той час, коли вже, здавалося, пізно думати про особисті почуття.

Внутрішній світ, переживання, любов, щирість - все це є у віршах, які пише (наразі лише в шухляду) Ярослава Лисишак. Видавати свої поетичні рядки збіркою не поспішає. Хоча один із її віршів таки потрапив у антологію творчості заробітчан «Світло на чужих стежках».

Пані Ярослава має стільки захоплень, що й одразу не всі згадає. Багато вишиває, любить збирати давні вишиванки, відшивати узори, захопилася й вишиванням бісером. Щоб вишити образ, п. Ярославі достатньо двох тижнів. Може сидіти за улюбленою справою до пізньої ночі й не відчувати утоми. Що здивувало найбільше, це те, що Ярослава Володимирівна попри всі свої заняття біля хати, вишивки, шитва встигає ще й займатися пасікою. Тримає на подвір’ї два вулики, щоправда, бідкається, що минулого року її бджоли згинули. Проте з весни знову візьметься розводити нові бджолині сім’ї.

Багато ще про що мріє, але на все не вистачає часу. Ще б хотіла малювати, адже, як каже, має до того здібності. Змальовувала б красу природи, довколишніх краєвидів. Біля хати вирощує квіти, якось їй прислали 30 видів голландських лілій.

Одна з найбільших її мрій – відродити в Руді гончарство, адже в давнину, крім виплавляння руди (звідки, ймовірно, походить назва села), місцеві люди займалися гончарством, адже тут є великі поклади жовтої глини.

Ярослава Лисишак вірить, що за її рідним селом велике майбутнє, адже тут живіть талановиті люди, які шанують традиції, бережуть і примножують звичаї та культуру.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин