Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У Загірочку відзначили річницю від дня народження Степана Бандери

1 січня, коли весь світ святкував настання Нового 2012 року, українці, принаймні ті, для кого національні святині й національні герої важать більше ніж попсові телевізійні вогники, відзначали й 103-й день народження провідника Організації Українських Націоналістів Степана Бандери.

 

На Жидачівщині теж шанують цю непересічну постать українських визвольних змагань, лідера по духу й переконаннях, людину, яка понад усе цінувала життя, але ніколи не ставила його вище за ідею – ідею визволення української нації з-під ярма окупантів.

 

Мало хто знає, що поки у Львові лише будували плани по встановленню монумента Степанові Бандері, у невеличкому с. Загірочку силами громади та при допомозі ходорівських підприємців і тодішнього міського голови О. Коцовського ще в 2003 році встановлено погруддя провідникові ОУН. І не будь-де, а на подвір’ї школи, щоб діти, підростаючи, розуміли й пам’ятали, хто такий Степан Бандера. Знали, що це не бандит і не злочинець, якого порівнюють з одним із найжорстокіших тиранів, а що Степан Бандера - син священика, капелана УГА, якого 10 липня 1941 року розстріляли енкаведисти. Степан Бандера зростав в атмосфері українського патріотизму та живих національно-культурних, політичних і суспільних зацікавлень. У студентські роки брав активну участь в організованому українському національному житті. Очоливши ОУН, проводить революційну діяльність, метою якої – була незалежність України.

Ініціатор спорудження пам’ятника Степанові Бандері, уродженець і мешканець Загірочка, відомий своїми патріотичними віршами далеко за межами України Остап Лижник (до слова, 7 січня відзначатиме свій день народження). Задум у бронзі втілив талановитий скульптор наш краянин Роман Романович.

Наступного року мине 10 років з того часу, як постамент Бандери стоїть у невеличкому селі на Жидачівщині. Сюди кожного року сходяться жителі, щоб вшанувати пам'ять провідника ОУН та односельців, які полягли у визвольних змаганнях.

2 січня 2012 року після Служби Божої жителі Загірочка знову зійшлися біля постаменту Степанові Бандері, щоб послухати після панахиди натхненну промову пароха о. Івана, сільського голову Андрія Хомута, заспівати патріотичних пісень та колядок. Цьогоріч поклали вінки до погруддя С. Бандери й голова районної ради Ігор Кос та заступник голови районної ради Марія Стеців.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин