Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У Нових Стрілищах замінили покрівлю амбулаторії

Амбулаторія загальної практики сімейної медицини в Нових Стрілищах залишилась єдиною лікувальною установою для жителів Новострілищанської селищної ради. Лікарня, що функціонувала протягом значного періоду часу (кілька років тому переведена у терапевтичне відділення Ходорівської райлікарні), з 1 грудня цього року припинила свою діяльність. Тепер у приміщенні колишньої лікарні функціонуватиме стаціонарне відділення постійного або тимчасового проживання громадян при Жидачівському терцентрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Цього року через нерентабельність закрили й єдину в селищі аптеку.

Тож із втратою терапевтичного відділу й комунальної аптеки єдиним закладом, куди зможе звернутися хворий, залишається амбулаторія та її працівники, а також ФАП у с. Старих Стрілищах. Але й тут не все так безхмарно. Здається, що з проведенням своєрідної оптимізації лікувальної мережі Новострілищанської селищної ради більше коштів виділятиметься для утримання лікувальної установи та надання належних медичних послуг жителям території. Та наразі збільшення бюджету амбулаторії загальної практики сімейної медицини не спостерігається. Можливо ситуація поліпшиться з наступного року при формування бюджету району на 2012 рік. Принаймні такі сподівання є.

Сьогодні ж насущні господарські проблеми головний лікар та працівники закладу охорони здоров’я покликані вирішувати самотужки. Без бюджетних асигнувань вдалося провести ремонт даху приміщення, повністю замінивши основу та покрівлю. Крім цього, майже власними зусиллями, вишукуючи кошти та будівельні матеріали, реконструювали колишній рентгенкабінету під гараж для двох автомобілів «швидкої допомоги», другий автомобіль на днях передано в користування амбулаторії.

За словами головного лікаря, лікаря загальної практики сімейної медицини Ганни Горенко, працівники амбулаторії обслуговують 29 населених пунктів, де проживає понад 7800 жителів. В амбулаторії функціонує фізкабінет, палата денного перебування хворих на 5 ліжко-місць, працює лабораторія, стоматологічний кабінет. Медики проводять профілактичні огляди дітей та учнів у дошкільних та навчальних закладах. Сімейні лікарі працюють до 16 години, з 16.00 до 20.00 - відділення швидкої допомоги. Окрім Новострілищанської, обслуговують Вибранівську та Дев’ятниківську медичні дільниці. На території дільниці функціонують 8 ФАПів, 8 освітніх закладів, два з яких середні загальноосвітні школи, два дитячих садочки. Щоб отримати належну стаціонарну допомогу, хворим потрібно добиратися до м. Ходорова, якщо трапляються екстрені випадки, каже лікар, тоді на допомогу виїжджають і медики із м. Бібрки Перемишлянського району.

Зважаючи на густоту населення, велику протяжність території, стан доріг для збереження амбулаторії у Нових Стрілищах стає нагальною потребою. Тим часом приміщення, в якому знаходиться лікувальний заклад, переживає не найкращі часи. Капітальний ремонт будинку, що перейшов у власність громади від єврейської родини понад сто років тому, останній раз проводився, можливо, у 80-х роках минулого століття. Підтримували приміщення у доброму стані самі працівники, які власними силами проводили косметичні ремонти кабінетів. Цьогоріч нарешті вдалося замінити покрівлю. Та від старості, невчасного й неналежного ремонту будинок тріщить, як то кажуть, по швах. Значного рихтування потребує стеля на обох поверхах будівлі. Та найгірша ситуація у правому крилі, де на першому поверсі розташований стоматологічний кабінет, а над ним лабораторія. Якщо найближчим часом не вжити належних заходів, то новострілищанці можуть залишитися й без цього останнього форпосту охорони здоров’я на своїй території. Відповідні звернення, щодо закладення у 2012 році фінансування для ремонту приміщення амбулаторії головний лікар направила до районної ради та райдержадміністрації.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин