Форум вчителів початкової освіти

«Третя здібність душі після розуму й волі – творчість».

В. Журавський.

Вчилися робити орігамі, букети троянд із осіннього листу, малювати, робити ляльки-мотанки й навіть співати, ні, не діти, – вчителі.

 

У такій доволі незвичній манері минулої п’ятниці, 28 жовтня, відбувся перший методичний форум початкової освіти, приурочений Дню початкової освіти, який щорічно відзначають 31 жовтня.

 

У актовому залі гімназії ім. О. Партицького зібралося близько сотні педагогів із навчальних закладів району. Приїхали, щоб себе показати (адже в рамках форуму відбувалася презентація освітніх закладів) та дізнатись про нові форми та методи роботи. А повчитися було чого й в кого.

Відкрила форум його ініціатор - методист райметодкабінету відділу освіти Наталя Тріщ. Вона розповіла про історію виникнення Дня початкової освіти (а заснований він із легкої руки журналістів газети «Початкова освіта»), про мету проведення заходу, привітала колег із святом. Перед вчителями із привітальним словом виступили керівник відділу освіти Роман Свередюк, керівник районного методичного кабінету Ігор Михайленко, вчитель-словесник, методист відділу освіти Ольга Прокопів, а також головний редактор часопису «Новий час» Андрій Данилець. Присутність на такому заході представників місцевих ЗМІ не випадкова, адже саме на сторінках нашого часопису багато педагогів мають можливість висвітлити шкільне життя своєї рідної Альма-матері. Й заодно, як представники просвітництва, інтелігенції – сприяти популяризації серед жителів району чи не єдиного місцевого суспільно-політичного, освітнього та культурного видання.

Святковий виступ для колег підготували ансамбль вчителів та учні Гніздичівської школи під керівництвом Михайла Кузишина.

Перш ніж перейти безпосередньо до програми форуму всі бажаючі педагоги мали можливість у формі вільного мікрофона висловити свої очікування від заходу.

Після виступу гостей Наталя Тріщ запросила вчителів до творчих майстерень. На півгодини кілька учнівських класів перетворилось у майстерні, в яких жваво й весело кипіла робота. Вчителі з не меншим захопленням аніж діти робили все, що їм демонстрували творчі керівники. Зокрема вчитель початкових класів Володимирецької ЗОШ Л. Комарницька демонструвала колегам технологію квілінгу – композицій із кольорового паперу. Із такої простої техніки як накручування на зубочистку смужок паперу різного кольору можна творити чудові, об’ємні аплікації, цілі картини.

Доволі відома й складна техніка – орігамі. Її колегам демонструвала вчитель Жидачівської ЗОШ №2 С. Шоп’як. Готовий виріб, який педагог принесла як зразок, вартував 25 гривень – стільки коштів було потрачено на матеріал для виготовлення великої, багатовимірної паперової кулі. Свої художні таланти мали змогу проявити вчителі в майстерні гратографії, яку проводила колега із Жирівської школи М. Походжай. Основа гратографії – це воскована, затонована поверхня, на якій тоненьким загостреним предметом видряпується сюжет картини, пейзажу та ін.

Давній український оберіг – ляльку-мотанку вчилися виготовляти педагоги у майстерні вчителів Гніздичівської школи Г. Турчак та М. Іванців.

Найвеселіше й галасливіше було в музичній студії вчителів Рогізненської і Заболотівецької шкіл О. Гротовицької та Г. Пущак. Під їхнім керівництвом педагоги відгадувати загадки, підбирати асоціації, і все це під певний ритм чи музику, яку творили самі, відбиваючи такти на іграшкових музичних інструментах.

Осінній падолист багатьом дошкуляє, адже потрібно завжди підмітати опале листя, а вчителів – тішить, адже із жовтого, багряного кленового листя можна творити чудові, оригінальні букети троянд і дарувати їх своїм учням чи рідним. Саме не топтати осінній лист, а використовувати для втілення творчих фантазій вчила колег педагог із Любшансьокої школи О. Мачоган. Окрім красивих власноруч виготовлених букетів, вчителька привезла із собою картину – Образ Матері Божої, викладений гречаними зернятками.

Півгодини промайнуло швидко, й своїми успіхами вчителі спішили похвалитися перед комісією та одні перед одними. Із кожної майстерні було відібрано найкращі зразки виробів і виставлено на аукціон. Тож старанні й творчі вчителі мали змогу отримати не лише моральне задоволення, а й невеличку грошову винагороду від своїх колег. З великим успіхом до колекцій окремих вчителів потрапили кілька ляльок-мотанок, куля із кольорового паперу, аплікація, виготовлена методом квілінгу. Власноруч виготовлену з кольорового паперу листівку з авторським привітанням майстриня Л. Комарницька подарувала організатору форуму Наталі Тріщ. Також від вдячних колег п. Наталя отримала осінній букет.

За свою працю керівники творчих студій від БФ «Обдаровані діти Жидачівщини», який представляв І. Михайленко, дістали грошові премії.

Багато позитивних емоцій від спілкування у легкій, невимушеній, неофіційній обстановці одержали й учасники форуму. Вчителі щиро ділилися своїми враженнями від побаченого, почутого, від обдарувань своїх колег, раділи такій чудовій нагоді зібратися так численно, щоб ближче познайомитись.

На згадку про педагогічні колективи, учнів шкіл, які вони представляли, вчителі залишили райметодкабінету стінгазети під спільною тематикою: «Слід на педагогічній стежці».

Також великою популярністю та попитом серед вчителів користувалися методичні напрацювання колег – їхні методичні видання. Як підказав практичний досвід, теоретичні напрацювання, новаторські підходи в педагогічній майстерності користуються попитом. Тож варто не соромитись своїх знань, а щедро ділитися із колегами, молодими спеціалістами. Бо хто не соромиться вчитися сам – може гідно навчити інших.

Оксана ФРАНКІВ.

Надрукувати