Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Від екології душі до екології природи

19 жовтня у рамках просвітницької роботи на екологічну тематику в Бережницькій ЗОШ I-III ст. відбувся різноплановий семінар. Метою його стало бажання вчителів початкових класів збагатити свій педагогічний досвід і впровадити у щоденну працю обговорення тем та вирішення проблеми з екології. Адже усім відомо, що без взаємозв’язку людини і природи неможливе співіснування обох. Оскільки людина у своїй діяльності часто не замислюється над наслідками діяльності, то цікаво було переглянути підготовлені педагогами та учнями фрагменти уроків й побувати на засіданні «круглого столу» на цю тему.

Один мудрець зазначив: «У залежності від того, як людина поводиться на природі, таким є стан її душі». Семінар розпочали із молебню до Серця Христового у нещодавно відкритій каплиці Стрітення Господнього. З Божим словом до учасників семінару звернувся парох о. Ярослав Квасній, котрий наголосив на значенні екології душі як для батьків, так і для школярів.

На уроках із природознавства у 3-му класі на тему: «Гриби. Отруйні та їстівні. Значення грибів у природі» вчитель О. Телішевська дібрала прекрасний матеріал, разом із учнями розповіла багато цікавого про значення грибів для окремої біосфери. Під час уроку з основ здоров’я учні 4-го класу разом із вчителем М. Черчик розкрили тему «Здоров’я – найдорожчий скарб. Роль сім’ї у збереженні здоров’я». Під час обговорення учні самостійно робили висновки та ділилися отриманими знаннями.

На особливу увагу заслуговує засідання «круглого столу», під час якого обговорювалась проблема «Формування екологічної культури молодших школярів». Під час цього заходу вже педагоги мали змогу поділитися набутим досвідом, пройти тестування «Екологічний слід», переглянути виставку дитячих малюнків та виставку робіт, виготовлених із побутових відходів. Також до уваги учасників семінару були представлені слайд-шоу та відеофільм, що розкривали екологічні проблеми. Автор показів - вчитель початкових класів І. Квасній, організаторську роботу виконували вчителі Л. Опока, Г. Басараб та Г. Дереш.

З привітальним словом і власними баченнями вирішення екологічних проблем виступила працівник бюро екології Івано-Франківської Єпархії Києво-Галицької Митрополії УГКЦ І. Бзуль, яка відзначила важливість й гостроту порушеної теми, погляд Церкви на проблеми екології душі та природи. Насамкінець вона зазначила, що саме у шкільному середовищі формується майбутнє України.

Підбила підсумки зустрічі методист районного відділу Н. Тріщ, яка наголосила на важливості цієї теми та подякувала учасникам семінару.

Н. ПЕТЯХ, завуч Бережницької ЗОШ I-III ст. по навчально-виховній роботі.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин