Аптеку в Нових Стрілищах закрили через нерентабельність

Уже місяць, як у Нових Стрілищах зачинена єдина в селищі аптека. Якогось особливого обурення ця подія у жителів не викликала, оскільки роботою аптеки новострілищанці ще до її остаточного закриття не були вельми задоволені. Неодноразово жителі селища нарікали на обмежений вибір ліків та їх вартість.

 

Траплялося, що навіть найбанальнішого розчину перекисю водню тут важко було придбати. Але попри все потребу в аптеці відчував чи не кожний житель. Тепер за найелементарнішим бинтом, ватою, таблетками від голови чи шлунка доведеться чимчикувати аж у Ходорів, а це 14 км, і викинені на проїзд не такі вже зайві 8 грн. Або ж просити сусідів чи працівників сімейної амбулаторії привозити потрібні медикаменти. Про те, що, підкреслю, єдину в селищі аптеку, закрили через її нерентабельність, нам повідомила завідувач аптечним відділом Оксана Пиріг.

 

Проблема ж функціонування комунальних аптек не лише в районі, а в цілому по області, далеко не нова. Уже було кілька спроб її врегулювати. Одна з останніх нарад з цього приводу відбулась наприкінці серпня в обласній раді. Серед пропозицій - об’єднання комунальних аптек в одну юридичну особу. Наскільки відомо, на це не погоджуються аптекарі.

Серед основних проблем у розвитку комунальних аптек фахівці та й самі фармацевти називають зависоку орендну плату, нерівні умови поряд із приватними структурами, неоднакові умови оподаткування, конкуренцію. Але ж яка конкуренція, до прикладу, в селищі, де всього одна аптека?!

Більше того на місце комунальної вже сьогодні готові прийти приватні аптеки. Як то кажуть святе місце порожнім не буває.

Як повідомили нам у Жидачівській районній раді, відповідно до рішення Львівської обласної ради від 2006 року в районі майно комунальних аптек у Нових Стрілищах, Вибранівці, Гніздичеві, Журавні та Ходорові належить до спільної власності обласної ради.

А це означає, що місцева влада не має жодних важелів впливу на цю ситуацію?

Надрукувати