Ліс – народне багатство

До Дня лісника

Жидачівське ДЛГП «Галсільліс» організоване в 1980 році на базі лісів 19 колгоспів й 3 радгоспів Жидачівського району й мало назву «Міжгосподарський лісгосп».

Контора підприємства розташована в смт. Журавно. Сьогодні Жидачівське дочірнє лісогосподарське підприємство «Галсільліс» займає площу 5024 га та нараховує три підприємства: Монастирецьке, Лисківське та Новострілищанське. Охорону лісів ЖДЛГП «Галсільліс» здійснює 13 лісників, а всього в підприємстві працює 27 штатних працівників.

Лісове господарство, окрім охорони лісів, проводить рубки догляду, а саме: освітлення, прочистку, прорідження, прохідні рубки, санітарні рубки, ліквідацію захаращеності лісів.

Так за I півріччя ЖДЛГП «Галсільліс» провело освітлення на площі 5 га, прочистку на 6 га, прохідні рубки на 16 га, санітарні рубки на 12 га, ліквідацію захаращеності на 12 га.

Окрім рубок догляду за лісом, лісове підприємство займається відновленням лісових насаджень.З часу створення лісового підприємства щороку проводиться висадка лісових культур на площах до 20 га. За I півріччя 2011 року проведено посадку на 19,9 га. Протягом цього часу підприємство заготовило 2986 м кубічних лісопродукції, з якої 928 м куб. ділової деревини, 62 м куб. техсировини та 1996 м куб. дров. Також за цей час реалізовано лісопродукції на 599,6 тис грн, сплачено податків та платежів за цей період 111 тисяч грн.

Ярослав ОМЕЛЯН, директор ЖДЛГП «Галсільліс».

Надрукувати