Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Канадські гості на Першовересні у Баківцях

Цьогоріч шкільний дзвоник покликав за парти Баковецької ЗОШ I-III ст. 82 дітей. До шкільної родини приєдналося також 15 першокласників.

Привітати учнів на святкову лінійку, крім директора Зеновія Комарницького, педагогів та сільського голови Ігоря Лалака, завітали й гості із далекої Канади. В Україні вони вперше у своєму житті – це переважно діти колишніх українських мігрантів, які багато десятків років тому в пошуку кращого життя покинули рідні домівки. Та коріння роду дає про себе знати, і їхні діти, які вже теж немолоді, все-таки прагнуть дізнатись про батьківщину своїх предків, про життя українців на рідній, тепер вже незалежній землі.

Зустріч канадських українців та жителів села, за розповіддю І. Лалака, була дуже зворушливою, емоційною. Всі разом заспівали Гімн «Ще не вмерла Україна». Кожна українська пісня, яку виконували діти, викликала у гостей сльози радості, почуття, які важко передати словами. Серед гостей був і колишній директор школи Петро Дроздович. Він поділився своїми враженнями, привітав українську юнь із святковим Днем знань, побажав їм успіхів у навчанні. Розповів, що в Канаді також підтримують традиції, але тут це виглядає набагато піднесеніше. Також представниця діаспори подарувала дітям вервички і символічні значки. Канадські українці висловили свою радість від того, що побували на батьківській землі, щасливі, що тут живуть такі доброзичливі, національно свідомі люди.

 

Із початком навчального року школярів та педагогічний колектив привітала й поетеса Ірина Ракус, подарувавши збірки своїх віршів та збірки творів своїх колег.

У свою чергу учні подарували шанованим гостям на пам'ять про відвідини їхньої школи вишиваний рушник та писанки. Ця зустріч якнайкраще розкрила тему першого уроку: «Україна – наш спільний дім».

У своєму виступі директор школи висловив сподівання, що незабаром діти навчатимуться у новому, просторішому приміщенні школи, адже учні потребують кращих умов. Сьогодні вони змушені навчатися у спарених класах. Також директор подякував батькам, спонсорам за допомогу в ремонті школи.

У свою чергу сільський голова привітав учнів із з новим навчальним роком. Нагадав, що пріоритетним напрямком залишається підготовка нового приміщення для школи. Незабаром буде проведено ремонт покрівлі.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин