Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Від чого хворіє худоба?

Протягом двох-трьох тижнів на Журавнівщині спостерігається збільшення захворюваності корів на гастроентерит. Нетиповий перебіг і кількість тварин, що захворіли, змусили власників худоби бити на сполох.

Цього тижня до редакції «НЧ» завітали мешканці смт. Журавна і повідомили, що в їхньому селищі (принаймні на вулиці Стрийській) масово хворіють корови. Причиною такого раптового їх недугу, на думку мешканців, є те, що поряд із пасовиськом розташовані поля, які нещодавно обробляли «хімією». Щоб розібратись із ситуацією, що склалася, ми виїхали на місце, в селище Журавно. Щоправда, не самі, а повідомили про ситуацію й відповідні служби, місцеву та районну владу. Як виявилося, у районі вже були поінформовані про ситуацію із захворюванням корів, але не в Журавні, а у Володимирцях. Тут теж хворіє худоба, і ознаки хвороби аналогічні.

Під дощем відбулася досить непроста розмова мешканців з комісією, яка прибула. Люди були впевнені, що худоба отруїлась хімією, якою нещодавно кропили поля. На запевнення представника агрофірми «Вінал- Агро» про те, що пестициди, якими оброблялася земля, не можуть викликати симптомів, що спостерігаються у худоби, люди озлоблювались ще більше...

Працівники управління ветмедицини взяли на аналіз зразки грунту і трави, де пасеться худоба. А у четвер з цього приводу в райдержадміністрації відбулася нарада під головуванням заступника голови РДА Володимира Пришляк, на яку прибули керівники державної інспекції захисту рослин у районі, управління агропромислового розвитку, управління ветмедицини.

Так охарактеризував ситуацію головний ветеринарний лікар Василь Попадин:

- За даними нашої служби, у Журавні за допомогою до ветлікарів звернулося 9 мешканців. Попередній діагноз тварин – гастроентерит. Щоправда, ще потрібно встановити його походження. З цією метою працівники ветмедицини за ці дні обстежили пасовища, водойми і поля. На аналіз взято кров, кал і молоко хворих тварин, а також корми. Весь цей матеріал відправлено до Львівської регіональної служби на обстеження. Результати очікуються наступного тижня. Говорити сьогодні про те, що є причиною захворювання, - поки що рано. Версія, що корови захворіли після обробки полів пестицидами, виглядає сумнівною, бо у Володимирцях, де поля не оброблялися, корови мають аналогічні симптоми. Крапки розставить результат аналізів. Не виключено, що до встановлення причини захворювання корів буде залучено й обласних фахівців.

Разом з тим керівник держінспекції захисту рослин у Жидачівському районі Ангеліна Чорній зазначила, що в період з 21 липня поля «Вінал-Агро», до яких прилягає пасовисько, оброблялися три рази: Бутізаном, Каліфом і Ураганом. При дотриманні технологічних норм жоден з цих препаратів не є токсичним для людей і тварин. (Одна з мешканок Журавна жалілася, що випасала худобу разом із онукою, коли поруч кропили поле. На другий день дитина температурила і рвала. Температура повітря в цей день сягала близько 30 градусів. – Ред.).

Остання обробка проводилась 5 вересня, а до того – 27 серпня.

Ми поцікавились у керівника ветмедицини, чи були аналогічні випадки захворювання в інших населених пунктах району, сусідніх районів. Як виявилось, гастроентерит – сезонне захворювання, що припадає на осінній період. Щоправда, типовий перебіг трохи інший, ніж це спостерігається у Журавні і Володимирцях, а деспептичні явища проходять на 3-4-й день. Щоправда, за словами головного лікаря, ситуація у цих населених пунктах теж пішла на поліпшення.

Залишається тільки встановити причину захворювання, щоб заспокоїти людей і провести відповідні заходи. Як запевнив головний лікар, про результати аналізів і висновки зі Львова «Новий час» буде сповіщено одразу, як ті надійдуть.

Андрій Данилець.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин