Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Улов без риболовлі

У відомому (й не тільки у нашому районі), багатому на історичні події с. Руда серед високих берегів в’ється ріка Бережниця. Це річка дитинства не одного покоління сільчан. Тутешні жителі мають можливість щодня отримувати задоволення від спілкування з живою природою, яку мільйони урбанізованих людей бачать тільки з кіноекранів і в зоопарках.

Бережниця - річка красива, звивиста, з великою кількістю маленьких острівців. Її вигини, краєвиди особливо стали помітними після того, як громада власними силами цьогоріч провела розчистку берегів. Щороку найменші мешканці села з нетерпінням чекають літа, щоб досхочу позасмагати, покупатися або просто посидіти з вудочкою в очікуванні щедрого улову. Багатьом відомо, що рибу можна упіймати за допомогою спінінга, це по «науковому», проте мало хто чув про вилов за допомогою снастей. Але велика рідкість впіймати рибу голіруч. А жителі Руди Василь Коцюба та Микола Нетяга й поготів би не повірили таким розмовам, якби самі не спробували. Риболовля для них не є видом спорту, розвагою чи видом відпочинку. Хлопці не розуміються у тонкощах і техніці вилову, незчисленній розмаїтості приманок і видів риб. Але їм пощастило «впіймати», спростувавши народну приказку: «без праці не виловиш і рибку із ставка», велетенського товстолобика.

А починалось все з прогулянки вздовж ріки, яка після недавніх дощів вийшла на заплаву. Хоч вода і спала, але позалишались невеликі калюжі. Увагу хлопців привернуло якесь дивне хлюпотіння в одному з таких невеличких озерець. Коли Василь та Микола підійшли ближче, їх здивуванню не було меж. У пастці природи опинилася велика рибина. Обидвом хлопцям добряче треба було потрудитися, попихтіти, щоб нарешті витягнути на берег свою дебелу знахідку. Заважило це диво річкове немало-небагато - 7 кг 800 г. Не кожен рибалка може похвалитися таким уловом! А ця несподівана та втішна знахідка стала підтвердженням того, що від людської дбайливості залежить відновлення природи.

Ольга Баран.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин