Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

«Ольга Кобилянська» в розсаднику Галини Татарин

Жоржину із іменем української письменниці Ольги Кобилянської Галині Татарин із Бережниці порадила придбати її сусідка, яка теж залюблена в квіти, як і наша героїня.

Про свої різнобарвні, різносортні пахучі квіти-красуні п. Галина готова розповідати годинами. Кожну квіточку вона плекає, наче дитину. А їх у неї не злічити. Хоча ні, скільки і яких квітів, господиня знає достеменно. Тільки уявіть, що на городі ростуть понад 80 кущів жоржин, а сортів 45! Це лише жоржини, а є ще гладіолуси, щоправда, пора цвітіння для них лише починається. Як господині попри межу садять квасолю чи кукурудзу, так Галя свої жоржини. Краса квітів полонила душу молодої господині. Її навіть не лякає те, що жоржини потребують чи не найбільшої уваги. Адже їх потрібно підв’язувати, а на зиму обов’язково викопувати.

 

- Ще на початку ми разом із сусідками пробували свої квіти розкладати окремо по сортах для зберігання, нумерувати, але тепер не приділяю так багато часу.

Коли починаєш розглядати колекцію, то просто губишся від розмаїття жоржин. Ось гарна квітка, та ні, ця краща, а онде ще красивіша. «Шутінстар», «Сіндібой», «Тартан», «Акіта» - голова йде обертом від дивовижних назв і ще більш дивовижних квітів. Крім таких «заморських» імен, привабливо звучать і наші побутові «Курочка ряба», «Арабське сонце» та інші.

Жоржин багато, та, як зізнається Галина, її улюблена квітка - лілія. «Як лев - цар звірів, так для мене лілія – королева квітів». Хоча в розсаднику вже відцвіли чи доцвітають 30 сортів цих квітів, господиня не збирається зупинятися на досягнутому. Є ще лілії, які б вона хотіла додати до своєї колекції. На одне замовлення витрачає не менше 100 грн.

Вирощує своїх красунь особливо ретельно, вчасно підживляє природними мінералами, тобто розбавленим курячим послідом, після відцвітання обламує гілочки, на яких красувалися квіти. Робить це для того, щоб зайві та непотрібні вже пагони не витягували вологи. Загалом лілії прості у вирощуванні, адже не потребують, щоб їх підв’язували чи викопували. Шкоди цим красивим квітам можуть завдати шкідники, адже лілія має солодке коріння, що припадає до смаку різним гризунам. Коліжанка Галини винайшла спосіб і тепер висаджує лілії у горщики з-під пластикових пляшок, проколюючи днище для того, щоб зайва волога не затримувалась. Під час цвітіння лілії прикрашають подвір’я Татаринів, наповнюючи його своїми пахощами, тільки шкода, що швидко відцвітають.

Захоплення квітами Галина перейняла від своєї матері, й чи не першими в їхньому розсаднику з’явилися гладіолуси. Їх довгі широкі пагони виходять із землі, наче мечі, а через кілька тижнів такі, здавалось би, гострі, жилаві враз вкриваються яскравими, великими милими квітами. На городі вже понад двадцять сортів, лише оранжевого кольору понад 80 гладіолусів. Навіть з далекої Італії передали до колекції.

А ще на подвір’ї цвітуть чорнобривці, хризантеми. В осінню пору милують око «Соняшникова», «Ромашкова» (4 види) хризантема і «Королева осені». Улюблені й дорогі сорти господиня на зиму викопує й ховає до підвалу, решті лише утеплює коріння, щоб не примерзли. Якщо хризантеми низькорослі, то варто пообривати пагінці, щоб вони не пішли в ріст, залишивши лише один. Допомагає молодій матері доглядати за такою красою донечка Мартуся. Поділяє захоплення дружини і чоловік Василь.

Про тонкощі догляду за квітами, нові сорти Галина дізнається із каталогів, спеціалізованих видань, а найбільше радиться із своїми сусідками-подругами Галиною Калапач, Галиною Вінтонів та Надією Долінською, які теж мають вагому колекцію лілій, жоржин та інш.

Своїми квітами милується не лише сім’я Татаринів, а й усі жителі Бережниці, адже частину квітів Галина віддає для окраси церкви. Якось пізньої осені, знаючи, що наступного дня вдарять морози, господиня зрізала чи не всі свої хризантеми. «Ставила квіти у що тільки могла, ціла кімната потопала в різнобарвних, оксамитових квітах», - згадує п. Галина. Найбільша її мрія – зробити на подвір’ї куток старожитностей в українському стилі, а поруч - цілий розсадник квітів.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин