Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Вижив після удару блискавки

Почастішали грозові дощі, які супроводжуються блискавками й громами. 26 липня негода наробила лиха, знеструмивши 11 населених пунктів та поваливши дерева, а блискавка мало не вкоротила віку юнакові.

У с. Лискові від удару громовиці потерпів 20-річний житель м. Калуша Мар’ян Г., який приїхав у гості до рідних. Ввечері, коли почалася гроза, він разом з братом повертався з рибалки. Блискавка поцілила у хлопця, і той впав без свідомості. Завдяки швидкому реагуванню брата, який тут же почав робити штучне дихання, потерпілий залишився живий. Його негайно відвезли до Журавнівської лікарні, де надали першу медичну допомогу, а звідки - в реанімаційне відділення Жидачівської ЦРЛ. Як повідомив завідувач відділом реанімації та анестезіології О. Стецишин, хлопця привезли у важкому стані з опіками шиї, але тепер він почувається краще.

Мало не потрапили під блискавку й жителі с. Заріччя. Двоє юнаків фірою поверталися додому, як просто під копита їхніх коней влучив розряд громовиці. Хлопці похололи із несподіванки й від побаченого. Від удару утворилася вибоїна й вигоріла трава. На щастя, хлопці відбулися переляком.

Досить часто блискавка обертається лихом для людей. Дуже небезпечно в таку погоду перебувати поблизу водоймищ або у човні — потрібно негайно вибратись на берег. Але не слід залишатися й на відкритому просторі. Не можна також стояти поблизу ліній електропередач, залізної огорожі чи стовпів, адже вони притягуватимуть розряди. А головне, в такі моменти потрібно вимкнути мобільний телефон та позбутись металевих предметів (вудилища, браслетів, парасольки). Якщо є можливість, негайно слід зайти до приміщення. З грозою не жартують…

Марія ТАТЧИН.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин