Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Абітурієнти, на старт!

1 липня стартує вступна кампанія. 24 червня в Україні завершилось зовнішнє незалежне оцінювання. Випускників на Жидачівщині цьогоріч було дуже мало – лише 113. А от на ЗНО зареєструвалися 204 особи, це ще й минулорічні випускники, які вирішили поступати. Результати оцінювання кожен з них може побачити на власній сторінці на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Нововеденням цьогорічної вступної компанії є те, що документи до ВНЗ абітурієнти можуть подавати через Інтернет - на сайті "Єдине освітнє вікно". Це мало б звільнити абітурієнтів від очікування в довгих чергах перед дверима приймальних комiсiй навчальних закладiв! Робота приймальних комісій також мала б спроститися: система "Електронний вступ" сама вираховуватиме середній бал атестата і складатиме рейтинг абітурієнтів.

Правда, зараз побутує думка що, експеримент "Електронний вступ-2011" знаходиться на межі провалу. Університети не підключаються до системи, а абітурієнти в будь-якому випадку збираються їхати до приймальних комісій.

Обмежили можновладці кількість вишів, у які можна подавати документи до п'яти, на три спеціальності в кожному з них. Основними критеріями будуть середній бал шкільного атестата і результати тестування. Учасники предметних олімпіад та відвідувачі підготовчих курсів отримають бонуси у вигляді додаткових балів.

По Інтернету подаватимуть документи лише вступники на денну форму навчання у вишах.

Залишаться без віртуального вступу абітурієнти-пільговики - їм доведеться у будь-якому разі відвідати приймальні комісії, аби надати оригінали (або копії, завірені нотаріусом), довідки, що підтверджують пільгу: медичні про стан здоров'я або ж про склад сім'ї.

У 2011-му році на 10-15% зменшиться держзамовлення. 4-річна освіта бакалавра у ВНЗ буде вважатися повною. В аспірантурі доведеться навчатися 4 роки. Стипендію для студентів хочуть розділити на дві категорії: соціальну й заохочувальну.

У Центрі оцінювання освіти обіцяють обробити результати ЗНО та розглянути всі апеляції не пізніше 5-го числа. Так що залишається достатньо часу на подачу вступних документів: 22 липня буде завершено прийом документів на спеціальності з творчим конкурсом, а 31-го - на всі інші.

Для вступу на ряд спеціальностей одними балами ЗНО та атестата не відбутися: потрібно буде пройти ще й творчий конкурс. Він відбудеться з 23 по 31 липня. Тоді ж можуть здати іспити випускники 2007 року (їм проходити ЗНО не обов'язково).

Вступники мають право подавати сертифікат Українського центру оцінювання якості освіти, виданий у 2011 році, або сертифікати чи їх дублікати за 2008, 2009 або 2010 роки.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин