Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

ГІМНАЗІЯ + ЛІЦЕЙ = СТОСУНКИ

Жидачівська гімназія вдало реалізовує програму міжнародного співробітництва. Недавно часопис повідомляв про турне гімназистів по Європі та участь в україно-польсько-литовському культурно-спортивному проекті. Минуло два тижні, і гімназія в черговий раз стала суб’єктом міжнародного партнерства. Цього разу співпраця відбулася в Україні, до того ж з новим польським партнером. У гості до жидачівських гімназистів завітала делегація у складі 30 учнів та педагогів Першого загальноосвітнього ліцею ім. Бартоломея Новодворського з Кракова. Щоби зрозуміти вагомість події, варто докладніше розповісти про цю авторитетну в Польщі навчальну установу.

Ліцей є найпрестижнішим із закладів такого типу у Польщі, оскільки заснований найдавніше (у 1588 р. шляхтичем, чиє ім’я носить) і має вагомий статус (при Краківському університеті). Неабиякої елітності ліцею додає і перелік його вихованців. Випускниками ліцею були такі відомі особи, як король Ян ІІІ Собеський, художник Ян Матейко, математик Стефан Банах, письменник Йозеф Конрад, один із засновників польського театру Войцех Богуславський, драматург, художник, поет i архітектор Станіслав Виспянський. Вступ до ліцею відбувається на конкурсній основі і передбачає наявність глибоких знань. Вчитися у ньому – завдання не з легких, зате випускники ліцею поза конкуренцією вступають до вищих шкіл Польщі. Гордістю ліцею є учнівський хор, відомий у Польщі і за її межами.

Гості з Кракова ознайомилися з видатними історико-архітектурними пам’ятками Львова. Заступник директора гімназії з виховної роботи Леся Баранкевич провела для них екскурсію Жидачевом. І звичайно ж, відбулася зустріч з ліцеїстами в приміщенні Жидачівської гімназії. Польські колеги з цікавістю слухали інформацію директора В. Благого про історію та специфіку діяльності гімназії, систему освіти в Україні. Незважаючи на гуманітарне спрямування гімназії та природничий нахил ліцею, між навальними закладами укладено угоду про співпрацю та обмін делегаціями. Відрадно, що вона вже найближчим часом буде підкріплена реальними діями, бо на початку вересня заплановано участь учнів та вчителя гімназії в конкурсі з хімії на базі ліцею в Кракові.

Від’їжджаючи, ліцеїсти висловили свої враження від перебування в нашій країні. З одного боку, їх вразив стан наших доріг. Зате вчергове українці підтвердили своє реноме щодо щирості і гостинності. Особливу подяку гості з Кракова просили висловити підприємцю Лесі Курпіті за прекрасну організацію харчування, чудовий інтер’єр їдальні і ввічливе ставлення.

Василь Благий, директор гімназії.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин