Громада - велика сила, а організована громада - це можливість зробити щось навіть при нашому безгрошів'ї

Саме громадські організації залучили на розвиток своїх громад 937 тис грн.

14 червня на Дні влади перший заступник голови РДА Р. Гриців урочисто вручив Сертифікати громадським організаціям, котрі успішно завершили мікропроекти у співпраці з проектом Європейського Союзу та Програмою розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Впродовж 2010 року при підтримці райдержадміністрації за сприяння сільських, селищних голів громадськими організаціями впроваджено ряд інвестиційних проектів.

Так, громадською організацією (надалі - ГО) «Журавнівська агенція місцевого розвитку» в смт. Журавні (голова ГО Любов Малик) впроваджено проект «Реконструкція системи водопостачання селища Журавно» загальною вартістю 162,5 тис грн, з яких 72,2 тис - кошти районного бюджету. Відповідно до проекту влаштовано підвідні водогони та під'єднано до центральної системи водопостачання загальноосвітню навчальну установу, міську лікарню та тубсанаторій. ГО «За єдність» смт. Гніздичева (голова Віра Швед) у рамках реалізації заходів районної Програми «Поводження з твердими побутовими відходами» зреалізовано проект «Організований збір та вивіз побутових відходів із селища Гніздичів» в сумі 173,5 тис грн (у т. ч. 54 тис - кошти районного бюджету та 33 тис - кошти бюджету Гніздичівської селищної ради), за які придбано 52 контейнери закритого типу з гарячим оцинкуванням та розміщено на восьми площадках для організованого збору твердих побутових відходів від жителів Гніздичева. Грусятицькою сільською ГО «Відродження» (голова Роман Савків) реалізовано проект «Водопостачання Грусятицької ЗОШ І-ІІІ ст. та дитячого садочка «Ставочок»» загальною вартістю 175,7 тис грн (у т.ч. 88,2 тис - кошти обласного бюджету та 6,0 тис - кошти бюджету Грусятицької сільської ради). Пробурено свердловину та змонтовано водогін. ГО «Надія» (голова Ірина Турянська) реалізовано проект «Ремонт та оснащення ФАПу в с. Кам'яне» на загальну вартість 162,0 тис грн (у т. ч. 54,0 тис - кошти районного бюджету та 19,0 тис - кошти бюджету Піддністрянської сільської ради). В рамках проекту виконано роботи по перекриттю приміщення Народного дому, заміні вікон та дверей на енергозберігаючі, проведено капітальний ремонт двох кімнат ФАПу та придбано частину медичного обладнання. Володимирцівською сільською ГО «Успіх» (голова Марія Кунда) реалізовано проект «Енергозбереження в ДНЗ «Ягідка» в с. Володимирці» на загальну вартість 127,1 тис грн (у т.ч. 41,6 тис - кошти районного бюджету). За ці кошти перекрито приміщення дошкільної установи та замінено троє дверей. Лисківською сільською ГО «Місцеві ініціативи» (голова Володимир Литвин) реалізовано мікропроект «Енергозбереження в Лисківській ЗОШ І-ІІІ ст. в селі Лисків» загальною вартістю 137,1 тис грн (у т. ч. 51,2 тис - кошти районного бюджету). Громадою проведено заміну 61 вікна в Лисківській ЗОШ на енергозберігаючі.

Учасниками Дня влади обговорено також питання ефективності співпраці органів місцевого самоврядування та Жидачівського РВ ГУ МВСУ у Львівській області. Підбито підсумки роботи господарського комплексу району в період опалювального сезону 2010-2011 років та поставлено завдання щодо підготовки до опалювального сезону 2011-2012. Отримали роз'яснення сільські, селищні голови і щодо спрямування коштів на знешкодження непридатних до використання в сільському господарстві пестицидів та підготовки організаційно-розпорядчих документів, що належать до компетенції органів місцевого самоврядування. А також заслухали інформацію про проблеми і завдання збереження сакральної архітектури Жидачівщини.

О. БАРАН.

Надрукувати