Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Авторалі по жидачівських дорогах

Останнім часом стала відчувати себе учасником авторалі, тільки не в якості пілота чи штурмана й далеко не на трасі Париж-Дакар, а безпорадним пасажиром на дорозі Журавно-Жидачів-Ходорів. А як інакше може відчувати себе звичайний пасажир «маршрутки», що виляє по всій дорозі, обминаючи вибоїни, яких на ній як дір у решеті? Ось на днях водій автобуса виїхав на зустрічну смугу. обминаючи ями на своїй смузі. й мало не влетів у ще більшу вибоїну. Добре. що вчасно побачив встромлене в неї «деревце» і встиг викрутити кермо. А якби назустріч мчало інше авто?.. Пасажири, звичайно, в думках лише перехрестились. Така ситуація практично на всіх автошляхах району.

 

Сьогоднішній стиль їзди – не зважай на правила, обминай ями. Ну в котрій цивілізованій країні можна побачити масове й фактично безкарне маневрування водіїв по дорозі? А в нас таке грубе порушення правил дорожнього руху вже входить у звичку. Звичайно, водієві важливіше не розбити ходову чи не позбутись коліс, аніж подбати про свою безпеку, вже не кажу про життя інших людей.

 

Такі аварійно небезпечні ситуації кожного дня спостерігаємо на автодорогах міжобласного значення. А що вже казати про місцеві, що знаходяться на утриманні самоврядних громад. Колись місцеві голови нарікали, що від транспортного збору до їхнього бюджету надходить мізер, тепер і цим копійкам вони б були раді. Але ж де їх взяти? Якщо транспортний збір включено в ціну бензину, що, до речі, вже стрибнув вище 10 грн. До слова, дизпаливо доганяє кращу марку бензину А-95 і коштує 9,85 грн за літр. У розпал весняно-польових робіт такий стан речей чомусь мало кого хвилює. Також чомусь ніхто не питає, який відсоток у ціні за 1 л бензину становить транспортний збір, скільки таких грошей вже назбирали і чому їх не використовують за прямим призначенням?

«У нас буде найнижчий акциз у Європі. На сьогодні він становить 150 євро, а з урахуванням т. зв. транспортного збору він може становити орієнтовно 180-200 євро за тонну. Проте платити будуть більше ті, хто багато їздить, і ті, хто їздить на мерседесах. Кошти, отримані таким чином, будуть направлятися на ремонт доріг», - повідомляв свого часу голова Держкомпідприємництва Михайло Бродський. Також він обіцяв: «За нашими розрахунками ціна бензину підніметься максимум на 20 копійок. Та, мабуть, і цього не буде, бо нафта у світі дешевшає». Протягом осені 2010 року ми спостерігали, як кожного дня на 5 копійок невпинно зростала ціна бензину й у 2011 дотягла до 9, 50 грн за 1 л. Хоча ціновий орієнтир на дизпаливо уряд встановив на рівні 9,25 гривень. Граничну рекомендовану ціну бензину марки А-95 наприкінці березня підвищено до 9,75 гривень.

Під час нещодавнього візиту керівників області з’явилась надія, що латання доріг почнеться вчасно. Наразі завершується місячник благоустрою, а за дороги ще й не бралися. Коштів немає…

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин