Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Ціни на продукти харчування б’ють рекорди

Рівень інфляції за результатами березня може скласти 10%.

Незважаючи на те, що лютий пригальмував офіційне зростання цін, через подорожчання бензину треба готуватися до нового витка цін як на продукти, так і на послуги.

За перші три тижня березня овочі додали у ціні 9%. При цьому дорожчають овочеві запаси традиційного «борщового» набору: картопля, капуста, буряк, морква, цибуля та квасоля.

 

Мешканці Жидачівщини подорожчання деяких продуктів харчування відчули одразу ж. Кажуть, ціни зросли настільки різко, що й оговтатися не встигли. Буряк та морква у Жидачеві на ринку коштують 8 грн за 1 кг (ще в лютому ці овочі коштували 6-6,50 грн). Капуста теж не відстає. У лютому вартість 1 кг капусти становила 12 грн, цього тижня її можна було придбати за 14 грн. Вартість 1 кг картоплі на базарі в середньому 5,50 грн. Подорожчала й цибуля - 8,50-9,5 грн за 1 кг.

 

Фрукти для більшості мешканців міста розкіш, яку можна собі дозволити хіба на свята, тому що навіть звичні для нас яблука вартують від 11 грн за 1 кг. А от цитрусові у березні подешевшали в середньому на 2 грн.

Особливу увагу людей привертає ціна горезвісної гречки, яка сьогодні становить 17-20 гривень. Навіть за такою ціною на полицях магазинів її важко знайти. Ажіотаж з гречкою поступово перекинувся і на борошно. Всі ми добре пам’ятаємо, як декілька тижнів тому борошно прибавило в ціні і почало зникати з крамниць. Зараз його ціна починається з позначки 4,5-4,8 за 1 кг борошна вищого ґатунку. Верхня цінова межа сягає 7,15 за 1 кг. Відповідно зросли й ціни на хліб.

Різкий ріст вартості вівсяної крупи помітили усі. Буквально за місяць вона подорожчала майже вдвічі. Картонна упаковка вівсяних пластівців вагою 800 гр. коштує 14,27 ( ще недавно її можна було придбати за 8 грн). Можна знайти дешевше, маленькі упаковки по 400 гр вартують від 4,57 до 7 грн. Вівсянка тепер коштує більше за рис, бо за 800-грамову пачку рису в магазинах просять 8,5-9,5 грн. Пшоно ж тепер к понад 10 грн. А минулого року його можна було придбати в межах 7 грн за 1 кг.

Вартість олії зросла ще на початку року, але ріст ціни на неї не зупиняється. 1 л. рафінованої олії в магазинах міста коливається в межах 13,47 – 17 грн.

Проте не лише цим обмежується людина. Хоча б раз на тиждень кожен з нас купує на ринку молоко та молочні продукти. Молоко цього тижня можна було придбати по 8 грн за 1,5 л., сметану 0,5 л.- за 12 грн., а сир 1 кг – за 20-22 грн. Домашні яйця на базарі вартують 1 шт. – 1 грн, а з птахофабрик коливається в межах 0,64-0,8 грн за штуку.

Не за горами свята. Залишається лише спостерігати, наскільки ще традиційно перед святами ціни поповзуть вверх. Хоч більше ніж впевнена, що наші святкові столи будуть не гірші минулорічних. Справжній «піст на гроші» розпочнеться вже після свят…

Марія Татчин.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин