Допоки діти на канікулах, вчителі мітингують

21 березня тисячі освітян зібралися біля стін облдержадміністрацій з вимогами підвищити зарплати, рівень соціальних гарантій, а також не закривати сільські школи. Наймасштабніші акції протесту пройшли у Львові, Донецьку і Запоріжжі. 22 березня в Києві майже 10 тисяч освітян зібралися під Кабміном захищати свої права.

Учителі Жидачівщини не залишилась осторонь. Як повідомив керівник відділу освіти Роман Йосипович Свередюк, майже 100 представників району взяли участь п’ятитисячному мітингу у Львові біля пам’ятника Шевченкові. На акції протесту вимагали більшої зарплати та гідних умов праці. Представники жидачівських освітян поїхали також на акції протесту у столицю.

Р. Свередюк: « Я підтримую мітингувальників у їхніх вимогах. Звичайно, я за поліпшення матеріально-технічної бази, підвищення рівня фінансування освіти. Замість передбачених 10% ВВП, які повинні бути спрямовані на освіту, ми спостерігаємо постійне зниження цих показників».

Стан справ української освіти справді є надзвичайно тривожним. За останні три роки в Україні закрито майже 1000 шкіл, найбільше в 2009 році – 398.

Надрукувати