Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Святкові будні комунальників

Працівник комунальної служби – професія, можливо, й не престижна, але й не менш необхідна аніж лікаря або вчителя. Їх завдання - зробити місто чистим, комфортним для проживання. Інше запитання: чи завжди комунальники з цим справляються і в чому криється причина комунальних бід?

 

Напередодні Дня комунальника про проблеми та перспективи розвитку комунального господарства ми говорили із начальником Жидачівського міського виконавчого управління комунального господарства В’ячеславом Пономаренком. На цій посаді він нещодавно. Працює лише з грудня 2010 року. Та попри те, що керівник новий, проблеми доводиться вирішувати задавнені.

 

Розпочав В’ячеслав Михайлович, так би мовити, з нутра, із поїздки на виробничу базу. Так, на балансі комунгоспу знаходяться 3 трактори, 2 машини для вивезення сміття та 1 автовишка. Хоч техніка вже далеко не нова (в експлуатації більш як 20 років), проте сьогодні вона на ходу й кожний день задіяна на вулицях міста. Та найбільшим надбанням і багатством керівник вважає працівників (загалом у комунгоспі сьогодні працює 40 чоловік). Зайвих рук тут немає. Працівники, як би це патетично не звучало, віддані своїй роботі. Механіки, водії фактично реанімували техніку, поставивши її на колеса. Щодень вчасно вивозять сміття і навіть почали механізованим способом підмітати тротуари – у перспективі планують пристосувати щітки для вологого прибирання пішохідних доріжок. Крім транспорту, у володінні комунгоспу є власна мехмайстерня.

Звісно, механізатори мріють і про нову техніку, й про підвищену зарплату, але навіть у нинішній ситуації працюють не покладаючи рук.

З нового року комунальники розчищали вулиці міста власними силами, не залучаючи техніку з інших організацій. Й надалі, запевняють, намагатимуться покладатися лише на власні можливості. Тим паче, що цьогоріч місто запланувало на придбання техніки 430 тис грн. «Все запитання у тому, коли і в якому обсязі ці кошти надійдуть», - зазначає В’ячеслав Михайлович.

Одна із перших проблем міста - облаштування сміттєзвалища. З липня новий смітник має функціонувати. Розміщуватиметься він на 4 га землі неподалік діючого сміттєзвалища ВАТ «ЖЦПК».

Що ж до фінансування служби, як зазначив начальник комунального господарства, є три основні статті – це кошти бюджету міської ради для проведення благоустрою (цьогоріч виділено 1 млн 300 тис грн, з яких як ПДВ у нас заберуть 260 тис грн.). Друга стаття надходжень коштів – квартплата, що сьогодні становить 1 грн 43 коп за один квадратний метр площі. Та третя – надання платних послуг, що лише в стадії напрацювання.

Комунальне господарство мусить бути рентабельним переконаний В’ячеслав Михайлович.

- На жаль, ми не комерційна установа. Наша рентабельність не може перевищувати 12%, це регламентується багатьма нормативними документами у сфері ЖКГ. Але й цього ми повинні досягнути.

Та налагодити нормальну роботу комунального господарства міста не вдасться без сприяння та активної участі в цьому самих мешканців.

Відсоток проплати за комунальні послуги становить 85-90%. Як це не парадоксально, але боргують якраз не бідні. Зазвичай ті, у кого є можливість заплатити, під різними відмовами уникають цього. Іншого способу, як працювати із кожним окремим споживачем послуг, тут не бачать. Та навіть переконати мешканця укласти договір на надання послуг, що в першу чергу захищає самого споживача, не так-то легко, відзначає у свою чергу начальник розрахунково-договірного відділу Наталя Данилів.

Сьогодні триває активна робота із налагодження вивезення сміття як від мешканців, так і від підприємств усіх форм власності. Це одна з основних проблем.

- Люди шкодують заплатити кілька гривень (2,98) на місяць за вивезення сміття. Їм простіше завантажити це в машину й викинути десь біля стадіону чи ліцею, – каже В. Пономаренко.

З цього приводу міська рада прийняла нові правила благоустрою, розроблено положення про інспекцію, що здійснюватиме контроль за станом прибудинкових територій не лише багатоквартирних будинків та приватного сектору, а й підприємств, організацій, підприємницьких структур. Особливо, кажуть у комунгоспі, відстежуватимуться факти несанкціонованого вивезення сміття.

- Хотілося б, щоб жителі із розумінням поставились до цієї проблеми, - у свою чергу зазначає заступник начальника Володимир Петрінець.

У його віданні знаходиться вся дорожня інфраструктура: впорядкування доріг та дорожнього руху. І як розповів п. Володимир, спеціально створеною комісією за участю представників ДАІ обстежено всі дороги міста (близько 80 км). Найближчим часом буде закуплено додатково 45 та встановлено 60 дорожніх знаків, проведено розмітку вулиць для врегулювання руху. Планується спільно із міською радою та керівництвом філії «Райавтодору» визначити вулиці, що потребують першочергового ремонту. Є кілька вулиць, що «не бачили» його дуже тривалий час. Вже відомо, що цьогоріч проводитимуть капітальний ремонт вул. В. Симоненка, Гніздичівської та Б. Лепкого, вирівнюватимуть і автошляхи із гравійним покриттям. Проводитимуть комунальники й частковий ремонт тротуарів, вирівнювання бордюрів, залучаючи до цього приватних підприємців. У планах й упорядкування зупинок громадського транспорту.

Серед новацій у сфері комунального господарства –відкриття посади ландшафтного дизайнера. Її обіймає молодий спеціаліст Тарас Довган. Його завдання провести не лише озеленення вулиць та скверів, а зробити це красиво. Через деякий час значно зміниться вигляд площі Свободи, територія біля центральної районної бібліотеки, пам’ятника Т. Г. Шевченка, обіцяють комунальники.

У місті вже цього літа мають відкрити й громадську вбиральню. Наразі триває виготовлення технічної документації.

Як потепліє, каже В. Пономаренко, його працівники почнуть роботи із встановлення загороди цвинтаря. Силами лише комунального господарства це не вдасться зробити, каже начальник, тому кооперуватимуть кошти як підприємців, так і громади міста.

Ще один непочатий край роботи лежить на плечах заступника начальника, начальника житлового фонду Омеляна Комарницького. З квітня на утриманні комунгоспу перебуватимуть 146 будинків та прибудинкових територій. Більшість будинків, що збудовані понад півстоліття тому, потребують капітального ремонту. Коштів на такі роботи не передбачено. Самі мешканці будинків, за словами комунальників, не спішать запропонувати свою частку допомоги.

- Не усе залежить від комунальної служби, - каже Омелян Іванович. – Усі мають розуміти, що з таким вандальним ставленням до власних під’їздів, горищ, сміттєпроводів, підвалів, як є у нашому місті, жодна служба впоратися не зможе. На горищах зробили склади всякого непотребу. Сходові клітки по деяких під’їздах – суцільний жах. Звісно, така ситуація не скрізь, є й зразкові під’їзди.

Як зауважили у комунгоспі, вони зацікавлені в тому, щоб мешканці подавали свої пропозиції щодо поліпшення житлового фонду, умов проживання, озеленення прибудинкових територій. Спільними зусиллями, кажуть комунальники, вдасться подолати труднощі й навести лад у місті.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин