Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Профілактика ВІЛ/СНІД: об’єктивна ситуація та координація дій

У середу в приміщенні районної ради відбулося засідання «круглого столу» на тему «Профілактика ВІЛ/СНІД: об’єктивна ситуація та координація дій». В ньому взяли участь представники районної ради, РДА, управління соцзахисту населення, голови громадських організацій, представники Жидачівської ЦРЛ, Ходорівської районної лікарні, головний державний санітарний лікар Жидачівського району, освітяни, а також гості - головний лікар Львівського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Мар’яна Служинська, керівник інформаційно-ресурсного центру Благодійного фонду САЛЮС Оксана Кристиняк, соціальний працівник БФ Соломія Чумаченко.

Про тенденції розвитку епідемії ВІЛ/СНІДу в Львівській області доповідала п. Мар’яна Служницька. Вона, зокрема, зазначила, що розвиток епідемії в області має ті ж закономірності, що й в цілому в Україні. У 2010 році на Львівщині було зареєстровано 479 нових випадків ВІЛ-інфекції з інтенсивним показником (18,8 на 100 тисяч населення). Зростає саме статевий шлях передачі цієї хвороби. На сьогодні це 40% пацієнтів, наголосила п. Мар’яна.

Роботу БФ САЛЮС, який діє на теренах Західної України уже 15 років, презентували п. Оксана та п. Соломія. Вони ознайомили присутніх із програмами, тренінгами, послугами, а також різноманітними акціями. Основна мета БФ - пропаганда здорового способу життя, репродуктивне та статеве здоров’я, подолання насильства серед молоді. Цією зустріччю БФ планує налагодити співпрацю з нашим районом, зокрема в навчальних закладах серед молоді проводити тренінги, цікаві бесіди.

Про епідемситуацію в нашому районі доповідала лікар-інфекціоніст Галина Гриців. За 2010 рік діагностовано 12 хворих, з них в стадії СНІДу – 3 (16, 7 на 100 тис. населення). Станом на 1 січня ц. р. на обліку перебуває 36 осіб.

Ірина ШАХ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин