Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Чи потрібен громаді депутат?

Кожних чотири (тепер п’ять років) ми обираємо собі людей, які мали б відстоювати наші інтереси. Наскільки важливо громаді мати свого дієвого представника у владі? Цікаво також, наскільки самі депутати виправдовують довіру громади? Це ми вирішили з’ясувати, поспілкувавшись із кількома депутатами Жидачівської міської ради.

Отже, як працюють і чого прагнуть досягти обранці на місцевому рівні.

Олександра Баранкевич, представляє жителів мікрорайону «Вишиванка»:

- Насамперед хотіла б подякувати усім громадянам, які голосували за мене, адже я пройшла у депутати до міської ради по мажоритарному списку. Вважаю, що таку довіру моїх виборців потрібно виправдати.

На початках депутатської діяльності (а в міській раді п. Олександра вже третю каденцію поспіль) була сповнена ентузіазму, мала багато задумів, планів, здавалося, що все це можна легко втілити в життя, що для цього є усі передумови. Згодом відчула, що насправді веду боротьбу з вітряками, реалії мене трохи приземлили. Багато ініціатив розбивались через відсутність коштів чи інші об’єктивні причини. На жаль, у компетенції депутата міської ради не так вже й багато можливостей, щоб обіцяти людям щось кардинальне, грандіозне. Проте бажання до змін все ж таки не втратила. Нині реально дивлюся на речі.

Для себе поставила завдання домогтися того, щоб розпочатий процес переходу мешканців трьох будинків по вулицях Шашкевича, 99, І. Франка, 1а, Фабричній, 3 на систему індивідуального опалення відбувся якомога швидше й безболісніше. На жаль, не всі сьогодні мають однакові фінансові можливості, у будинках мешкає багато малозабезпечених та неблагополучних сімей, які потребують підтримки.

Надалі продовжуватиму вирішувати різні побутові проблеми, з якими звертаються до мене люди. Звертатимусь у відповідні інстанції щодо ремонту частини вулиці в районі «Вишиванки». Також продовжуватиму свою ініціативу – насадження та збереження зелених насаджень нашого мікрорайону.

Петро Михайлишин, представник фракції ВО «Свобода»:

- Для мене, як депутата, залишається незрозумілим процес об’єднання двох комунальних структур в одну. Йдеться про припинення діяльності міського комунального підприємства «Жидачівське управління будинками» й приєднання його до Жидачівського міського виробничого управління комунального господарства. Як відбуватиметься ця реорганізація, що буде з працівниками? На ці та інші запитання ми не отримали відповіді від міського голови. Тим більше, що в цей час ще не було обрано голови постійної комісії з питань розвитку житлово-комунального господарства та комунальної власності. І це питання не було вивчене депутатами.

Також ми не схвалюємо розширення апарату міської ради. Він тепер більший від апарату районної ради (17 проти 14) і ще планується відкрити дві посади. Наскільки доцільно було створювати ще два відділи: відділ інвестицій, економічного розвитку, а також культурної спадщини та відділу фінансів і бюджету? Крім цього, відкривається дві посади спеціалістів із фізичного розвитку та соціального захисту. В час кризи, коли бюджет і державний і міський зменшений у надходженнях, чи є сенс створювати додаткові навантаження на видаткову частину міської скарбниці? Під час сесії ми коментували надбавки до зарплат працівникам апарату міської ради. Ми не проти преміювань, але такі фінансові заохочення мають виплачуватись працівникам за конкретно виконану роботу.

Зараз потрібно враховувати кожну копійку й витрачати її з найбільшою користю. До прикладу, чи доцільно було встановлювати привізну ялинку й витрачати на це з бюджету кілька тисяч? Хіба не простіше було б прикрасити ялини, що ростуть у парку, а на зекономлені гроші зробити льодовий каток для дітей?!

На засіданні ми озвучили позицію нашої фракції, заявивши, що депутати підтримуватимуть ті рішення, які сприяють розвитку міста та захищають інтереси його жителів. Усі лобістські рішення ми будемо блокувати.

Наша фракція прагнутиме об’єднати праві сили для розбудови міста, його інфраструктури, зокрема: відкриття дитячих майданчиків, благоустрою, озеленення міста, утримання пам’ятників, меморіальних місць у належному стані. Крім цього, працюватимемо в тому напрямку, щоб виготовити проекти водовідведення вулиць, що не мають каналізаційних стоків, заміни магістралей водопостачання, капітального ремонту доріг. Шукатимемо можливості залучити інвестиції для розвитку Жидачева. Плануватимемо низку заходів національно-патріотичного спрямування за участю молоді, учнів, заохочуватимемо створення молодіжних гуртків.

У своїй роботі сподіватимемось на підтримку й інших політичних сил. Невдовзі відкриємо громадську приймальню, куди зможе звернутися кожний мешканець міста й отримати необхідну допомогу чи пораду.

Ігор Федоришин, представник РО Конгресу Українських Націоналістів:

- Якщо пригадати мотивацію, з якою я йшов у депутати, то це бажання хоча б трішки змінити, поліпшити життя мешканців мікрорайону «За переїздом». Найперша ціль – проведення каналізації. Лише вкінці другого скликання вдалося частково зрушити цю проблему. Сьогодні проект готовий.

Вдалося реалізувати ідею Степана Толоха за підтримки Ярослава Гаврильчука створення квартального комітету. Завдяки такому об’єднанню громади вдалося багато в чому змінити наш мікрорайон. Зокрема частково провели благоустрій вулиць, встановили освітлення, облаштували дитячий майданчик з баскетбольною та волейбольною площадкою. Узбіччя доріг обсадили деревами: соснами, модринами та інш. Облаштували автобусну зупинку.

Започаткували встановлення на Свято Миколая ялинки. Щороку про зелену красуню та подарунки для дітей дбають мешканці мікрорайону Володимир Мазур та Володимир Посацький.

За 9 місяців нашій громаді вдалося збудувати і відкрити церкву. Храм нарекли на честь святих Бориса та Гліба. Кожного дня на будівництві святині працювали мешканці мікрорайону (176 дворів), щомісяця давали пожертви.

Надзвичайно тішить, що люди стали дружніми, не байдужими до громадських справ. Тепер потрібно думати над тим, як довести до логічного завершення справу з каналізуванням мікрорайону. Серед проблем – це досягти того, щоб хоча б раз у день зранку звідси їхав «Школярик», забираючи дітей до школи. Також на поворотах (перехід на вул. Фабричну та поворот на Гніздичів) розмістити розмітку «зебра». Оскільки до нашого кварталу прилягає цвинтар, то добиватимемось того, щоб тут відновили освітлення, яке минулого року невідомі зрізали на металобрухт.

Щороку наша коляда стає велелюднішою, до старших приєднуються діти, молодь. Так, цьогоріч колядники всю свою коляду офірують на придбання іконостасу до храму.

Коментар міського голови Володимира Левка:

Те, що питання об'єднання комунальних служб не обговорювалось, — видумка й неправда. Питання обговорювалось на засіданні виконкому, згодом на сесії міськради. Можу передати копії всіх цих рішень. Хто хотів з депутатів, перед розглядом отримав на папері коротко викладені мотиви. На сесії я більш детально розповів депутатам суть проблеми, вислухав їхні запитання. Більше того, після прийняття рішення сесії разом із заступником Я. Гаврильчуком, який веде цей напрямок роботи, зустрілися із колективами МКП «Жидачівське управління будинками» і Жидачівського міського виробничого управління комунального господарства. Роз'яснили, чому це робиться, з якою метою і який результат очікується. Люди як працювали, так і будуть працювати. Не відбулося скорочення жодного з працівників. Висловив лише одне застереження — не буде працювати той, хто пиячить чи не виконує покладених на нього обов'язків. Процес реорганізації завершується. Проблем багато, але ми працюємо над їхнім вирішенням.

Що ж стосується збільшення штату апарату міської ради, то, коли про це йшла мова на сесії, в деталях розповів про наміри, що прогнозується і чого стосуватимуться зміни у штатному розписі.

Після виборів потрібно виконувати програму, з якою йшов на вибори. Ця програма була сприйнята громадськістю. Люди поставили свої вимоги. Основні з них стосувались роботи комунальних служб, ремонт доріг, утримання житлового фонду, прибудинкових територій, санітарної очистки міста, роботи водоканалу, переходу на індивідуальне опалення. Вже будучи обраним і переглянувши попередній штатний розпис, побачив, що є коло обов'язків, яким потрібно приділити більшу увагу. В апараті міської ради запропонував створити два відділи: один із керівників займатиметься розвитком економіки міста, інший - проблемами регіонального розвитку та інвестицій. Остання посада в шатному розписі досі вакантна. Особливу увагу приділятимемо у питанням соціального захисту мешканців міста.

Мені приємно, що при зустрічі із жителями я не чув жодного негативу про встановлену ялинку. Радий, що і жидачівці, і гості міста приходили помилуватися зеленою красунею. Надходили пропозиції посадити на цьому місті ялинку. Це результат нашої спільної роботи. На встановлення ялинки, свято Миколая, освітлення майданчика були закладені кошти попереднім керівництвом. Підприємницькі структури не залучались. У мене інший підхід – просити ми нікого не будемо, а будемо співпрацювати. Подачок нам не потрібно. Є спільні проекти, їх побачите уже в цьому році.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин